Saç Bakımı

Zeytinyağının Saça Faydaları

Mutfağımızda kullandığımız ve doğal olmasına daima özen gösterdiğimiz zeytinyağının saça faydaları saymakla bitmez. Hem vücut, hem cilt, hem de saç sağlığı için oldukça önemli bir yeri vardır.

Zeytinyağının saça faydaları arasında en önemlisi saç köklerini beslemesidir. Bu özelliğiyle saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Böylece kozmetik marketlerden alınan saç bakım ürünlerine ve saç bakım kremlerine duyulan ihtiyaç azalır.

Zeytinyağı da saç bakımı için kullanılan diğer bitkisel yağlar gibi haftada bir uygulanmalıdır. Düzenli uygulandığında saçların sağlığını koruduğunu görebilirsiniz. Saçların daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Zeytinyağının yüksek miktarda E vitamini içerdiği bilinmektedir.. Yapısındaki bu E vitamini sayesinde saçların hem hızlı hem de güçlü uzamasını sağlar. Daha sağlıklı saçlara kavuşturur.

Kolay kırılan ve kırıklarla dolu olan saçların tedavisinde zeytinyağının etkisi oldukça fazladır. Kırık oluşumunu büyük ölçüde azaltır.

Zeytinyağının tek başına uygulaması bilindiği gibi yumurtayla karıştırılarak da uygulanır. Özellikle saçlarınız çok sık yağlanıyorsa zeytinyağını yumurtanın sadece akıyla karıştırmalısınız. Eğer haddinden kuru saçlara sahipseniz sarısıyla karıştırarak uygulayabilirsiniz. Saçlarınız fazla yağlı veya çok kuru değilse, yumurtanın tamamıyla karıştırarak sürebilirsiniz. Yarım saatlik bir beklemenin sonunda iyileşme başlamış olur.

Saç bakımı için her yolu deneyenlerin yağlar konusunda dikkatli olması gerekir. Hayvansal ve bitkisel yağları, doğal halleriyle kullanmak her zaman için daha doğru ve sağlıklı sonuçlar almanızı sağlar. Bitkisel yağların özü ile üretilmiş şampuanlar, sıkça tüketilen saç bakım kremleri ve saç maskeleri, kimyasal içerikli olduğundan, doğal yağlar kadar hızlı ve etkili sonuçlar vermez.

Zeytinyağı besin olarak kullanıldığında da saçlar için oldukça faydalıdır. Sağlıklı saçlar için beslenme oldukça önemlidir. Nasıl ki yumurtanın sarısından aldığımız biotin, saçlarımızın ihtiyacı olan miktarı karşılıyorsa, zeytinyağı da vitamin ve mineralleri karşılar. Böylece, doğru beslenerek saç sağlığımızı korumuş oluruz.

Saç bakımı zeytinyağı için iyileştirici tek alan değildir. Vücut bakımında, yüz ve tırnaklarda da oldukça etkilidir. Cildi nemlendirir ve onarır. Zor uzayan ve kırılan tırnakların güçlenmesini sağlar.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu