Saç Bakımı

Ylang Ylang Yağı Saça Faydaları

Ylang Ylang yağı nın, ylang ylang ağacının çiçeklerinin buharda damıtılmasıyla elde edilir. Son yıllarda saç bakımı ve cilt bakımı alanlarında adını daha fazla duyurmuştur.

Ylang Ylang yağının saça faydalarını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız öğrenmeli ve sizde mucizevi etkisini yaşamalısınız.

Ylang Ylang yağının en önemli özelliği saç kırıklarını ortadan kaldırmasıdır. Doğal yağlarla saç bakımı yaparken düzenli olarak tekrarlamanız gerektiğini biliyorsunuz. Ylang Ylang yağını da düzenli olarak kullandığınızda kırık oluşumuna kalıcı olarak engel olur. Saçların güçlenmesini sağlar.

Saç yapısını onarma ve görünümü iyileştirme özelliğine sahiptir. Saçların daha canlı, yumuşak ve parlak görünmesini sağlar.

Ylang Ylang yağının, biz kadınların en seveceği özelliği de saçları hızlı uzatmasıdır. Yavaş uzayan saçlardan şikayetçiyseniz, siz de mutlaka denemelisiniz.

Kepek oluşumunu azaltırken, var olan kepek sorununuzu da ortadan kaldırır.

Ylang Ylang yağı kullandığınız saç bakım ürünleri veya şampuanınıza birkaç damla elenerek de kullanılabilir.

Ylang Ylang yağı uçucu bir yağ olduğu için tek başına kullanılması önerilmez. Taşıyıcı yağlarla karıştırılarak uygulanması uygundur. Kullanmadan önce mutlaka bir bölgede deneyerek alerjiniz olup olmadığına emin olmayı unutmayın.

Saç bakımı için pek çok yöntem denemiş, hiçbir sonuç alamamış ve bundan sıkılmış olabilirsiniz. Ylang ylang yağını denemeden asla pes etmeyin.

Ylang ylang yağının hangi taşıyıcı yağlarla karıştırıldığını öğrenmek için Ylang Ylang Yağı İle Yapılan Saç Maskesi Tarifleri adlı yazımıza mutlaka göz atın. Siz de düzenli olarak ylang ylang yağıyla saç bakımı yapmaya başladığınızda, saçlarınızın nasıl değiştiğini göreceksiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu