Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler için Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Yağ cilt sorunlu bir cilt tipidir. Diğer cilt türlerinin aksine sürekli temiz tutulmalı ve çok fazla makyaj yapılmamalıdır. Yağlı ciltler çok fazla siyah nokta ve sivilce sorunu yaşar. Bu nedenle yağlı ciltler için yüz maskesi yapmak cildinize çok iyi gelecektir. Bu cilt hassas olduğu için özenle maskeleri uygulamanızda yarar vardır.

Yağlı ciltler için yapacağınız maske için 2 tatlı kaşığı ılık su, 1 tatlı kaşığı toz şeker, 3 yemek kaşığı kil, 2 yemek kaşığı maya gerekli malzemelerdir. Su yardımı ile mayayı iyice eritin ve üzerine diğer malzemeleri sırasıyla ekleyin. Elde ettiğiniz bu karışımı oda sıcaklığında 15-20 dakika kadar bekletin. Daha sonra cildinize sürerek iyice yedirin. 30 dakika kadar cildinizde bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu maske cilde haftada bir defa uygulanabilmektedir.

2 yemek kaşığı su ile 2 adet limon kabuğu rendesini karıştırarak yağlı cildinize mükemmel ve kolay bir maske ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Bu karışımı cildinize sürüp 3-4 dakika kadar bekletin. Daha fazla bekletmeniz önerilmez cildiniz limonun asidik yapısından tahriş olabilir.

1 yemek kaşığı domates suyu ile 1 yemek kaşığı kili karıştırın. Elde ettiğiniz karışım macun kıvamına gelecektir. Karışımı yüzünüze sürüp cildinizde kuruyana kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu karışım haftada bir kere uygulanabilir.

Yağlı ciltlere iyi gelen muz maskesinde 1 muzu ezin ve üzerine 2 kaşık yoğurt ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün ve yüzünüzde kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu