Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler için Doğal Nemlendirici Nasıl Yapılır

İçerisinde kimyasal ürünlerin bulunduğu kozmetik ürünler istediğiniz sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olamadığı gibi cilt sağlığı için de olumsuz bir etki gösterebilir. Bu durumda evde kolay hazırlayabileceğiniz yağlı ciltler için doğal nemlendirici istediğiniz sonuca ulaşmanızda oldukça etkili bir uygulamadır. Cildinizin yağdan kaynaklanan parlaklığını giderecek, cildin canlı, genç görünmesine yardımcı olacaktır. Kozmetik sektörüne tonlarca para yatırmadan hem ekonomik hem de pratik doğal nemlendiriciyi uygulamak çok kolay bir yöntemdir.

Yağlı ciltler için doğal nemlendirici: Su bardağının çeyreği kadar suyu kaynatın. Kaynayan suyu ocaktan alın ve içerisine bir şeker kaşığı maydanoz ve bir şeker kaşığı ada çayını ekleyerek iyice karıştırın ve demlemeye bırakın. Demlenirken de ılıyan bu karışımın içerisine ayrı bir kapta çatalla iyice karıştırdığınız bir yumurta akını ekleyiniz. Yumurtayı eklemeden önce karışımın ılımış olması çok önemlidir. Aksi takdirde yumurta akı içerisinde pişebilir. Diğer bir tarafta yarı bir kap içerisine dört şeker kaşığı yulaf ezmesi ve iki şeker kaşığı kil tozunu ekleyin ve bu karışımın içine dörtte bir limonun taze sıkılmış suyunu ekleyin. Daha sonra ilk karışım ile hazırladığınız son karışımı birbirine karıştırın. Daha sonra bu karışım macun kıvamını alacaktır. Eğer fazla katı olursa içerisine çok az su ekleyebilirsiniz.

Kullanılışı: Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze incecik bir tabaka şeklinde sürün. Göz ve dudak çevresi dışında tüm yüzünüze yayın. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra bol su ile yüzünüzü durulayın. Cildinizin nem durumuna göre haftada 1-2 kez rahatça uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu