Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler için Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağlı cilt türüne sahip olanların gün içerisinde yaşadıkları sorunların en önemlisi yağlanma yüzünden oluşan parlayan cilttir. Yağlı cilt tiplerinde ciltteki gözeneklerin büyük olması ve bundan dolayı oluşan siyah nokta oluşumu yüksek seviyede oluşmakta ve kişiyi oldukça fazla rahatsız etmektedir. Yağlı ciltler için cilt bakımı düzenli olarak yapılacak doğal ve pratik uygulamalarla kolay bir şekilde cildin yağ dengesini korumaya yardımcı olacaktır.

Yağlı ciltler için cilt bakımı:

Bir kahve fincanı kadar üzüm suyu içerisine bir kahve fincanı su ilave edin ve ardından yarım kahve fincanı karbonat ekleyerek karbonatın erimesini sağlayın. Tüm karışımı hazırladıktan sonra bir pamuk yardımıyla yüzünüze güzelce sürün. Bir ay süreyle düzenli olarak uygulayacağınız bu cilt bakımı cildinizin fazla yağlanmasını önleyecek ve daha net, duru bir cilde sahip olacaksınız.

Yağlı ciltler için doğal bakım:

Üç çay kaşığı kilin içerisine suyu yavaş yavaş krem haline gelene kadar ekleyin ve daha sonra içerisine iki damla kadar zeytinyağını ekleyin. Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruyan kili cildinizi güzelce yıkayarak temizleyin. Hemen ardından taze sıkılmış limonla karıştırdığınız normal su ile cildinizi silin. Yüzünüzde yaklaşık yarım saat kalan limon suyunu ılık su yardımıyla temizleyin. Haftada bir kez rahatça uygulayabileceğiniz bu  cilt bakımı cildinizi yağlanmadan kurtaracaktır.

Yağlı ciltler için haftalık bakım:

İki adet elma soyulduktan sonra rendelenir ve içerisine bir çay bardağı kadar süt ilave edilir. Daha sonra ocağa alınarak pişirilir. Sütle pişirilen elma ocaktan alınır ve içine iki çay kaşığı kadar bal eklenir. Bu karışım ılık haldeyken cilde uygulanır ve yaklaşık olarak 20 dakika bekletilir. Daha sonra bol su ile yıkanır. Haftada bir kere uygulanacak bu cilt bakımı yağlı cildinzi normale çevirecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu