Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler için bakım ürünleri nelerdir

Cilt bakımı cilt türlerine göre belirlenmelidir. Yağlı ciltler için bakım ürünleri de bir takım halinde kullanılmasına dikkat edilmelidir. Yağlı bir cildin yağ dengesini normal bir seviyeye getirmek için kullanmanız gereken yardımcı ürünlerin neler olduğunu öğrenerek günlük cilt bakımınızı yapmanız gerekmektedir. Yağlı ciltler için bakım ürünleri:

Köpük temizleyiciler: Yağlı ciltler için derinlemesine temizlik sağlayan köpük temizleyiciler cilt bakımı için kurtarıcı bir ürün olarak kullanılmalıdır. Köpük temizleyiciyi ile yüzünüzü ovalayarak köpürtüp daha sonra bol su ile yıkayınız. Her gün kullanılabilir.

Likit temizleyiciler: Cildinizde derinlemesine temizlik sağlayan ve yağlanmayı önleyen likit temizleyici durulanmaya gerek kalmadan pamuk yardımıyla kullanabileceğiniz pratik bir üründür.

Tonikler: Cilt bakımında yağlı ciltler için etkisi çok fazla olan tonikler cildin matlaşmasını ve gözeneklerin küçülmesini sağlayan tonik düzenli kullanımda ciltteki yağlanmayı önleyecektir.

Dengeleyici bakım kremleri: Cilt bakımında ciltteki yağlanmayı oldukça azaltan dengeleyici bakım kremleri günlük bir kere kullanımla cildin yağ dengesini koruyacaktır.

Yağsız nemlendirici kremler: Cilt bakımında sadece yağlı cilt türüne sahip olanların kullanabileceği yağsız nemlendirici kremler cildin yağ dengesini korumasının yanında ciltte oluşabilecek kırışıklıkları da önler. Mutlaka günlük kullanılması gerekmektedir.

Kil maskesi: Cilt bakımında yağlı cilt türünde sahip olanlar için mucizevî bir ürün olan kilden yapılan maskeler cildin yağlanmasını azaltır, yağdan kaynaklanan parlaklığı önler. Haftada bir uygulanabilecek maske paket olarak ya da hazır olarak satılan killer cilt bakımında rahatça kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu