Cilt Bakımı

Vanilya Yağının Cilde Faydaları

Kokusu ve mutfakta kullanılmasıyla bilinen vanilya yağının cilde faydaları da oldukça popüler. Vanilya çekirdeklerini fermente edilmesiyle ortaya çıkan bu bitkisel yağ, pek çok alanda kullanılıyor.

Vanilya yağının cilde faydaları olduğu kadar saç bakımında kullanımı da yaygındır. Vücut sağlığına sayıca çok fazla olumlu etkisi bulunur. Ciltteki etkileri üzerinde küçük bir inceleme yapalım ve kullanma tereddütlerimizi ortadan kaldıralım.

Vanilya Yağının Cilde Faydaları

♦ Cildi besleme özelliğine sahiptir.

♦ Cildi gençleştirmesiyle tanınır.

♦ İnatçı sivilcelerle savaşır ve onlardan kurtulmanızı sağlar.

♦ Pürüzlerle dolu ciltler için bir ilaç gibidir. Pürüzsüz bir görünüm sağlar.

♦ Ciltteki kırışıklıkları ortadan kaldırır.

♦ Cilt sarkmalarına karşı kullanılır. Sıkılaştırıcı etkiye sahiptir.

♦ İltihap içeren yaraları tedavi eder.

♦ Kozmetik ürünlerinde kullanılır. Parfümüyle sivrisinekleri kovabilirsiniz

Vanilya Yağının Zararları

Alerjik durumlar dışında bilinen bir zararı yoktur. Kolunuzun bir köşesinde deneyerek alerjiniz olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Eğer bir reaksiyonla karşılaşırsanız mutlaka doktorunuza başvurun.

Vanilya yağı da dahil olmak üzere tüm doğal yağların güvenilir yerlerden temin edilmesi önerilir. Piyasada bulunan sayısız sahte yağ ile kötü sonuçlar yaşayabilirsiniz. Bu sebeple güvendiğiniz bir aktardan satın almaya özen gösterin.

Vanilya yağı saç bakımı için de en önemli bitkisel yağlardan biridir. Siz de saçlarınız üzerindeki etkisini görmek ve vanilya yağı ile saç bakımı yapmak için Vanilya Yağının Saça Faydaları adlı içeriğimizi mutlaka okuyun.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu