El ve Tırnak Bakımı

Size Hangi Oje Yakışır?

Güzel bir elbise  ve makyajın tamamlayıcısı size uygun seçilmiş ojelerdir. Bakımlı eller ve güzel sürülmüş, doğru renkte bir oje bir kadının en güzel  aksesuarlarındandır. Süreceğiniz ojenin rengi markası ve özelliği  insanlar üzerindeki etkinizi bile değiştirebilir.  Size hangi oje yakışır? Oje seçiminiz ten renginize uygun olmadır kesinlikle.  Eğer açık  ten rengine sahip bir bayansınız koyu renkli ojeler size çok yakışacaktır.  Tabi  makyaj tonlarınız ve  giyiminiz uygunsa  koyu renkli ojeleri tercih edebilirsiniz . Koyu renk saçlı, kestane  veya kahverengi saçları olan kadınların favorisi koyu renklerdir.

Her şeyden önemlisi doğru makyajla doğru rengi bulmaktır.  Bordo ve kırmızının tonları  kış aylarının vazgeçilmezi iken  yaz aylarında ise neon renkler pastel tonlar genellikle daha mantıklı olmaktadır.  Ojenin rengi tırnağa  göre seçilirse daha güzel bir görünüm sağlanır.  Ojeyi sürüş tarzı da tırnağın tipine göre değişmelidir.  Uzun tırnaklar badem tırnaklar stiletto tırnak tiplerine genellikle koyu renkler (vişne çürüğü, mürdüm eriği, şarap kırmızısı, tuğla kırmızısı )  daha çok yakışmaktadır. Kısa enli köşeli tırnaklar için ise  renksiz yada açık pembeler uçuk hafif renkler pastel tonlarını tercih etmelidir. Güçlü ve  frapan  dikkat çekmeyi seven bir kadınsanız kırmızı sizin renginizdir. Sadeliği ön planda seviyorsanız beyaz  ve çok hafif renkler,  narin  kibar kırılgan bir yapınız var ise kahverengi, katı kuralları olan duygularını açığa vurmayanlar için siyah ,  çabuk sinirlenen bir yapınız var ise mor oje sizin renginizdir. Unutulmamalıdır tırnaklar sadece  dış güzelliği değil kadının iç dünyasını da gösterir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu