Saç Bakımı

Sedir Ağacı Yağı Saça Faydaları

Sedir ağacı, Türkiye’de yalnızca iki çeşidi yetişmektedir. Bunlar Toros sediri ve Katran ağacı çeşitleridir. Adını Lübnan’dan alır ve Lübnan bayrağında yer alır. Fakat Lübnan’da eskisi kadar yetişmez. Bu yüzden Lübnan’da da ithal edilerek ekilir. İğne yapraklı bir ağaç olan sedir ağacı oldukça faydalı bir bitkidir.Özellikle sedir ağacı yağı kozmetik ürünlerinde kullanılmasıyla bilinir. Tabi ki sadece cilt bakımı için kullanılmıyor.

Sedir ağacı yağının saça faydaları da oldukça fazla. En önemli özelliklerinden biri kepek sorununu çözmesi ve zayıf saçları güçlendirmesidir. Pek çok sebepten dolayı saçlarınız daha ince telli ve hassas bir hale gelebilir. Sedir ağacı yağı kullanarak eskisi gibi kalın telli saçlara kavuşabilirsiniz.

Solgun, sönük, kuru ve yıpranmış saçlara sahipseniz üzülmeyin. Saç bakımı için ne yapacağınızı artık biliyorsunuz. Sedir ağacı yağı kullanarak saçlarınızın parlak, canlı ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sedir ağacı yağı, saç derisi rahatsızlıkları için de oldukça önemli bir yer tutar. Saç derisinde oluşan kızarıklık ve kaşıntıyı kısa sürede giderir. Düzenli olarak kullandığınız süre boyunca da bu tür rahatsızlıkları önler. Bu sebeple, saç bakımı yaparken istikrarlı olmaya gözen gösterin. Haftada bir kez mutlaka aynı saç bakım ürününü kullanın.

Pek çok bitkisel yağ gibi sedir ağacı yağının da sağlık için bazı riskleri vardır. Vücudunuz alerjik bir reaksiyon verebilir. bu sebeple saçlarınıza uygulamadan önce mutlaka vücudunuzun bir bölümünde deneyin.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu