Saç Bakımı

Saçların Yağ Dengesini Koruyan Doğal Yağlar

Tüm kadınlar için önemli olan saçların yağ dengesini koruyan doğal yağlar artık her yerde bulunabiliyor. Sık sık yağlanmalar veya kuruyan saçlar tarih oluyor.

Saç maşası ve saç düzleştirici gibi elektrikli sça şekillendirici cihazlar saçların yağ dengesini bozabilir. Kuru ve yıpranmış saçların en büyük sucusu sayılabilir.

Kozmetik mağazalarından alınan saç ürünleri de saç yağlanması üzerinde etkilidir. Saç parfümleri, kuru şampuanlar ve spreyler gibi saç ürünleri saçta uzun süre kaldığında sadece kepeklenmeye değil yağ dengesinin bozulmasına da sebep olur.

Yağ dengesini bozan en önemli şeylerden biri de yanlış temizliktir. Saçların her gün yıkanması, yıkarken aşırı soğuk veya çok sıcak su kullanılması yağlanma üzerinde etkili rol oynar.

Doğal saç bakımı dendiğinde akla mutfakta kullandığımız besinler veya doğal yağlar geliyor. Doğal saç maskesi ile saçlarınızın bozulan yağ dengesini geri getirebilir ve var olan dengeyi koruyabilirsiniz. Düzenli yapılan saç bakımı ile bunu yapmak artık imkansız değil.

Saçların Yağ Dengesini Koruyan Doğal Yağlar

1Hindistan Cevizi Yağı

2- Fındık Yağı

3- Ayçiçek Yağı

4- Susam Yağı

5- Kekik Yağı

6- Defne Yağı

Yağlanma İçin Saç Maskesi Tarifleri

Yağlanma Karşıtı Saç Maskesi Tarifleri

Kekik Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Fındık Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Susam Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Besleyici Saç Maskesi Tarifleri

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu