Saç Bakımı

Saçları Temizleyen Doğal Yağlar

Saçların derinlemesine temizliğini sadece şampuan ile yapamazsınız. Eğer saçları temizleyen doğal yağlar arasından biri veya birkaçını kullanırsanız, gerçek temizliği görebilirsiniz.

Doğal yağlar pek çok özelliğe sahiptir. Saçların hızlı uzamasını, onarılmasını, yağ dengesinin korunmasını, kepeklerin önlenmesini ve kırıkların iyileştirilmesini sağlayan pek çok doğal yağ vardır. En önemlisi saçların arındırılması ve kökten uca, derinlemesine temizlenmesini sağlayanlardır.

Şampuanlar veya diğer pek çok saç ürünleri saçların tam olarak temizlenmesini sağlamaz. Doğal yağlar, saç derisindeki mantar enfeksiyonları, iltihaplı sivilceler, saçlarda ve saç gözeneklerinde biriken ürün kalıntıları gibi pek çok sorunu arındırırlar. Daha önce denemediyseniz saçlarınızı arındırmanın tam vakti. Saç maskesi yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Saçları Temizleyen Doğal Yağlar

1- Kırmızı Kantaron Yağı

2- Kişniş Yağı

3- Yasemin Yağı

4- Hint Yağı

5- Ardıç Yağı

6- Havuç Yağı

7- Makadamya Yağı

8- Melisa Yağı

9- Tespih Ağacı Yağı (Neem Yağı)

10- Aynısefa Yağı

Yasemin yağı ve ardıç yağı antiseptik özellikleriyle saç diplerindeki kalıntıları temizler.

Hint yağı, antiseptik, antibakteriyel, antienflamatuvar ve antioksidan etkileriyle bilinir. Saçları arındırma özelliği öne çıkar.

Havuç yağı ve makadamya yağının antioksidan özellikleri oldukça popülerdir.

Eğer saç derisi mantarından şikayetçiyseniz, saçları temizleyen doğal yağlar arasında aradığınızı bulabilirsiniz. Kırmızı kantaron yağı ve kişniş yağı, saç derisi mantarı için oldukça önemli ilaçlardır.

Makadamya Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Havuç Yağı ve Muz ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Ardıç Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Tespih Ağacı Yağı (Neem Yağı) ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Tespih Ağacı Yağı (Neem Yağı) ile Saçları Güçlendiren Tarif

Yasemin Yağı ile Yapılan Saç Masesi Tarifleri

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu