Saç Bakımı

Saçları gürleştirmek için yapılması gerekenler

Yağlı ya da ince telli bir saça sahipseniz saçınızı gür göstermek için bir sürü yöntem denemiş olabilirsiniz. Bu yazıyı okuduktan sonra saçları gürleştirmek için yapılması gerekenleri öğrenerek kolay yöntemlerle saçınızı daha rahat kullanmaya başlayacaksınız.

Öncelikle işe doğru şampuan seçimi ile başlayabilirsiniz. Saçlarınızı hacimlendirici şampuanlar tercih etmelisiniz. Böylece ince görünen saç tellerinizin kalın görünmesini sağlarsınız. Saçlarınızı nemlendiren ve ikisi bir arada olan şampuanları tercih etmemenizde fayda vardır. Çünkü bu şampuanlar saç tellerinizin olduğundan daha ince görünmesini sağlar.

Ayrıca mümkün olduğunca saçlarınızı şekillendirici ürünlerden uzak durmalısınız. Her şeye rağmen şekillendirici kullanmayı tercih ediyorsanız bunlardan yağ içermeyen ürünleri tercih etmenizde fayda vardır. Çünkü yağ içerikli ürünler saçlarınızın sönük ve zayıf durmasına sebep olur.

Saçlarınızın gür görünmesini istiyorsanız duştan sonra saçlarınızı öne atın ve kurutma makinesiyle saç diplerinden başlayarak ellerinizle saçlarınızı hareketlendirerek kurutabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise doğru bir saç kesimidir. Eğer saçlarınızı kestirirken düz bir kesim tercih ediyorsanız yanlış bir seçim yapmışsınız demektir. Katlı kesimler tercih etmenizde fayda vardır. Ayrıca kuaförünüzün önerisini de gözden geçirmelisiniz.

Saçları gür göstermek için saç tarama şeklinizde çok önemlidir. Saçlarınızı tararken tüm saçınızı tepeden geriye doğru tarayınız. Ancak bu tarama şekli saçı yıprattığı için çok önerilen bir yöntem değildir.  Ayrıca öncelikle doktorunuza danışmak koşulu ile biotin haplarını kullanabilirsiniz. Biotin haplarının saçları gürleştirme özelliği vardır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı