Saç Bakımı

Saç Telleri Nasıl Kalınlaştırılır?

İnce ve kırılgan saç telleri günümüzde pek çok bayanın şikâyetçi olduğu bir sorun. Çeşitli sebeplerden dolayı cılız, cansız ve bakımsız gözüken saç telleri bireyi zor durumda bırakabiliyor. Saçları sık sık kimyasal içerikli boyalar ile boyamak, sürekli renk değiştirmek, şekillendirme amaçlı kimyasal içeriği yüksek olan bakım serumların dan kullanmak saç tellerini cılızlaştırır.

Bayanların güzelliğinde bir bütünlük oluşturması için saçlarının görünümü çok önemlidir. Saçları bakımlı ve çekici gözüken bayanlar ve hatta beyler de öz güveni daha yüksek ve daha kararlı adımlar atan bireyler olurlar. Şimdi saç tellerini kalınlaştırmak ve hayalimizdeki gibi saçlara kavuşmak için ne yapabiliriz buna değinelim. Saç telleri nasıl kalınlaştırılır ?

İlk olarak hazır olarak satın aldığınız saç serumlarını ve saç bakım ürünlerini bir kenara bırakın. Saç yapınıza uygun besleyici ve bitkisel içerikli bir şampuan seçin ve haftada 1-2 kez onu kullanmaya başlayın. Şampuanın içine eczaneden E vitamini kapsülleri alarak karıştırın ve o şekilde her kullanımdan önce çalkalayarak kullanın. Saç tellerinin kalınlaşması ve güçlenmesi için nem dengesi çok önemlidir. Saçınızın nem dengesinin korunması için bol su tüketin ve özellikle saç kurutma makinesi kullanmayı bırakın.

Banyodan sonra kullandığınız saç kurutma makinesi yüksek oranda ısı ve radyasyon yayarak saç tellerini aşırı derecede kurutur ve yıpratır. Saç tellerinin nem dengesini korumak için doğal zeytinyağı kullana bilirsiniz. Haftada bir kez temiz saça dipten uca zeytinyağı uygulayın ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Saçlarınızın yumuşacık olduğunu ve nemlendiğini göreceksiniz. Nem sayesinde saçlarınızda kırılmalar da azalacak ve zamanla güçlenecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı