Saç Bakımı

Saç Tebeşiri Nasıl Uygulanır-Kullanılır

Saç tebeşiri, saçlara geçici olarak renk veren bir üründür. Kısa sürece uygulanır ve hesaplıdır. Son zamanlarda oldukça popüler bir üründür.

Saç tebeşiri uygulaması oldukça kolaydır. Kullanmadan önce uygulanacağı bölge hafif ıslatılır. Kuru olmamasına ve fazla ıslak olmamasına dikkat edilmelidir. Daha sonra nemli saçların her yeri dikkatlice boyanır. Saçın yıpranmaması için tebeşiri yukarıdan aşağı doğru uygulamak daha doğrudur.

Tamamen boyandıktan sonra kalıcı olmasını sağlamak için saç kurutma makinesi veya saç düzleştirici ile üzerinden geçilir.

Saç tebeşiri saçtan kolay çıkan bir üründür. Eğer saçlar yıkanırsa kolayca çıkacaktır. Yıkanmadığı takdirde iki güne kadar kalabilir.

Saç boyasının aksine çıkarılabildiği için sık sık değişik renkler kullanılabilir.

Tebeşirler açık renk saçlarda, koyu renk saçlara oranla daha sağlıklı sonuç vermektedir. Daha kalıcı ve etkili olur. Eğer kalıcı olması istenmiyorsa kuru saçlara uygulanmalıdır. Koyu renk saçlar mutlaka ıslatılmalıdır.

Her şekilde ıslak saça uygulanması tavsiye edilir. Çünkü kuru saça uygulamak saç tellerini yıpratabilmektedir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu