Saç Bakımı

Saç için güneş koruyucu ürünler nelerdir?

Yaz mevsiminde cildinizin korunmasını düşündüğünüz kadar saçlarınızı da korumalısınız. Saçlarınız güneşin etkisi ile oluşabilecek yıpranmalardan korumak için bazı ürünleri kullanmanız gereklidir.  Saç için güneş koruyucu ürünler kozmetik mağazalarında kolaylıkla bulunabilmektedir. Önemli olan saçınıza uygun ürünü almaktır.

Öncelikle saçınız için saç bakım kremi almalısınız. Saç bakım kremi kullanmak saçlarınızı yumuşatıp güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır. Nemlendirici krem ise saç tellerinizin güneşe karşı kırılmaları önleyerek saçlarınıza parlak bir görünüm kazandırır. Ayrıca nemlendirici kremi kullanarak saçlarınıza kolaylıkla şekil verebilirsiniz.

Saçlarınıza serum ile bakım yaparak saçlarınız zarar görmeden koruyabilirsiz. Serum yerine  haftada bir saçlarınız için sağlıklı yağlar kullanarak saç bakımınızı yapabilirsiniz. Doğal yağların saçınıza kullanılması ile saçlarınızda parlaklık etkisi ve yumuşaklık etkisini hemen hissedersiniz.

Yaz mevsiminde denizin tuzu, havuzun kloru ve güneşin zararlı etkisi derken saçlarınız oldukça fazla zarar görüp kuruyabilir. Bu yüzden güneşe çıkmadan önce saç için güneş koruyucu ürünleri kullanabilirsiniz.

  • BC Bonacure Sun Guardian After Sun Treatment ( 3’lü set), bu seti aldığınızda ve düzenli kullandığınızda saçlarınız yenilenir ve ışıldar. Ayrıca güneşin zararlı etkilerinden saçınızı korur.
  • John Frieda Friz-Ease Thermal Protection Hair Serum, bu serum saçınızdaki kabarmaları önler ve saçınıza ipeksi bir yumuşaklık verir.
  • Kerastase Soleil Brume Nuit Apres-Soleil, bu ürün gece kullanılıyor ve gece boyunca saçlarınız güneşe karşı hazırlanıyor. Bu saçlarınızı onaran bir üründür.
  • Wella Lifetex Sun Shimmer Splash, bu ürün saçınızın güneş gördüğü zamanlarda saçınıza bakım ve onarım yapmaya devam eder. Saçlarınızı korur ve nemlendirir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu