Saç Bakımı

Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapılmalı ?

Saç dökülmesi toplumda her geçen gün çeşitli sebeplerden dolayı yaygınlaşan bir sağlık problemidir. Hem bayanlar hem de erkekler bu sorunla kaşı karşıya kalmaktadır. Saç bakımı dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan bir tanesidir. Saçlar güzelliğinizi tamamlayıcı bir etki gösterirler. Aslında hayalinizdeki saçlara sahip olmak o kadar da zor değil, şimdi sizlerle paylaşacağımız bakım önerilerini uyguladığınız da daha sağlıklı saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz. Saç dökülmesine karşı ne yapılmalı;

  1. İlk olarak saç bakımı konusunda size önereceğimiz şey saçlarınızı çok sık ve çok sıcak su ile yıkamamak olmalıdır. Sıcak su saç derinize ve saç tellerinize zarar verecektir. Çok sık yıkadığında da saç derinde kuruluk ve saçlarda kırılma-dökülme de artış olacaktır. Bu nedenle hafta da en fazla 2 kez saçlarınızı yıkayın çok sık ve saç yapınıza uygun olmayan şampuanlar kullanmaktan kaçının. Mümkün olduğunca doğal içerikli ve kimyasallardan uzak şampuanlar tercih etmeye özen gösteriniz.
  2. Şimdi sizi şaşırtacak bir bilgi olacağını düşündüğüm bir bilgi paylaşacağım. Bende ilk duyduğumda çok şaşırmıştım. Marul saçlar için ve saç kökleri için çok besleyici ve güçlendirici bir gıdaymış. Günümüz de marulu saç sağlığı alanında kullanan ve olumlu sonuçlar elde eden yüzlerce kişi bulunmaktadır. Nasıl kullanacağınıza gelince kullanım şekli de çok basit.2 adet büyük boy marul yaprağını alın ve püre haline getirin. İçerisine 4-5 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyip iyice birbirini özümseyene kadar karıştırın. Bu karışımı saç diplerine iyice masaj yaparak uygulayın. Masajında etkisiyle saç köklerinde kan dolaşımı artacak ve karışımdaki etken maddeler etki edecektir. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapabilirsiniz. Zamanla faydasını göreceksiniz.
  3. Saç bakımı konusunda çok faydalı olan uygulamalardan bir tanesi de kınadır. Kına saçlar için çok faydalıdır. Kına saçlara parlaklık kazandırır ve güçlendirir. Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız saçınıza hint kınası yakabilir siniz.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı