Saç Bakımı

Saç Derisi İçin Doğal Yağlar

Pek çok sorunun yaşanabileceği saç derisi için doğal yağlar kullanarak onarım sağlayabilirsiniz. Egzama, mantar, ürün birikmesi, kaşıntı, kızarıklık ve tahriş gibi sorunlar doğal tedavilerle çözülebilir.

Çoğunlukla, kullanılan ürünlerin kötü etkilerinin sebep olduğu saç derisi sorunları için kimyasal katkılı ürünler satın almayın. Unutmayın ki doğal tedavi her zaman daha hızlı ve etkili sonuç verir

Eğer ürünlerle saç derinizi iyileştirmeye çalışıyorsanız, şimdi her şeyi bırakın. Doğal yağlarla saç derinizi onarmak için şimdi tam zamanı.

Saç Derisi İçin Doğal Yağlar

1- Havuç Yağı

2- Fındık Yağı

3- Hindistan Cevizi Yağı

4- Ceviz Yağı

5- Badem Yağı

6- Buğday Yağı

7- Limon Yağı

8- Kenevir Yağı

9- Kantaron Yağı

10- Kırmızı Kantaron Yağı

11- Çay Ağacı Yağı

12- Sedir Ağacı Yağı

13- Defne Tohumu Yağı

14- Yasemin yağı

15- Lavanta Yağı

16- Jojoba Yağı

17- Biberiye Yağı

18- Üzüm Çekirdeği Yağı

19- Ardıç Yağı

20- Hint Yağı

21- Kişniş Yağı

22- Papatya Yağı

23- Emu Yağı (Devekuşu Yağı)

24- Melisa Yağı

25- Gül Yağı

26- Tespih Ağacı Yağı (Neem Yağı)

27- Aynısefa Yağı

Bu doğal yağların hepsi kaşıntı, kızarıklık ve tahriş gibi sorunları ortadan kaldırır. Bazıları mantar enfeksiyonu ve kuruluk üzerinde etkilidir.

Sorunun kaynağını bulup, sebep olan etkeni azaltmalı veya ortadan kaldırmalısınız. Sonra bir yağ seçerek tedaviye başlayabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu