Saç Bakımı

Saç Cilası Ne İşe Yarar?

Saçlarını boyatan birçok kişi benzer sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Saçlarınızı boyattınız mat bir görünüm ortaya çıktı ya da saçın rengi çok çabuk aktı ve saçınız rengârenk olmaya başladı. İşte bu tip problemleri gidermek için saç cilası kullanılabilir.

Saç cilası aslında saç boyasının sulandırılmış halidir.

Hazırlanırken oksidan krem kullanılmaz. Saç boyası sadece sulandırılır ve saçın tamamı değil, sadece açık tondaki kısmı renklenmiş olur.

Boyanın oksidansız şekilde sulandırılmış hali olarak kabul edilse de bazı durumlarda saç cilasında oksidan krem kullanıldığına veya önerildiğiyle karşılaşabilirsiniz. Oksidan krem, boyanın tutmasını sağladığı için kullanılabilir fakat örneğin röfleyi düzeltmek için saç cilası kullanıldığında düşük volümlü oksidan krem yeterlidir. Bu durumda saç tümüyle renk değiştirmez ve sadece röfleli kısımlar şekil alır. Genellikle kuaförler saç cilası için %3 veya %6 ‘lık oksidan tercih ederler. Kullanılan bu oksidan kremler zemin rengi bozmaz ve saç rengini açmazlar.

Saça cila uygulanmasını gerektiren durumlar şunlardır

  • 2 farklı renk tonunu saça uygularken
  • Gölge, balyaj, röfle gibi uygulamalarda doğal bir görünüm oluşması için
  • Saçta ışıltılı bir görünüm oluşmasını sağlamak için
  • Boyada ki renk tonlarının birbirine benzememesi için
  • Fazla bir konstrast oluşmasını engellemek için
  • Ton farkının dikkat çekici olmaması için

Diğer durumlarda da saç cilası kullanılabilir. Örneğin bozulan, akan saç renginin tekrar eski haline getirilmesi ve ilk baştaki görünümü elde etmek için. Özellikle de çabuk renk değiştiren ve kolay akan kızıl renk boyası için cila kullanılması önerilmektedir. Rengi açılmış olan akmış kısımlar eski halini almaktadırlar.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu