Saç Bakımı

Saç Beyazlaması İçin Doğal Yağlar

Pek çok sebeple ortaya çıkan saç beyazlaması için doğal yağlar da artık çözüm yolları arasındaki yerini aldı. Peki sizin saçlarınız neden beyazlıyor? Bu sorunun yanıtını biliyor musunuz?

Stresli ortam, yaşlılık veya genetik sebeplerle saçlarda beyazlamalar görülebilir. Pek çok kadın da bu durumdan şikayetçidir. Fakat artık bu bir sorun olmaktan çıkıyor. Saç renginizi koruyabilir, var olan beyazları tekrar koyulaştırabilirsiniz.

Saç boyası kullanmak saçlarınızı renklendirebilir. Fakat aynı zamanda saçların yıpranmasına, dökülmesine, incelmesine ve kırılmasına sebep olur. Sık sık boyandığında ise, zaman içinde saçlar koparak dökülmeye başlar.  Bu durum uzun bir süreçle iyileştirilir. Bu sebeple düzenli olarak saç bakımı yapmak ve doğal yollar kullanmak gerekir.

Saç Beyazlaması İçin Doğal Yağlar

Saç Rengini Koruyan Yağlar

1- Fındık Yağı

2- Tespih Ağacı Yağı (Neem Yağı)

3- Chia Tohumu Yağı

4- Yasemin Yağı

5- Shea Yağı

Saç Rengini Koyulaştıran Yağlar

1- Fındık Yağı

2- Ceviz Yağı

3- Hint Yağı

4- Emu Yağı (Devekuşu Yağı)

5- Hardal Yağı

Chia tohumu yağı, içeriğindeki bakır, çinko ve demir ile saçlardaki grilikleri yok eder. Saç rengini korur

Fındık yağı, ceviz yağı ve hint yağı saçları koyulaştırır. Aynı zamanda tüm bu yağlar saçların var olan rengini korur. Yani kısacası saçların beyazlamasına engel olur. Özelikle fındık yağı ve ceviz yağı bu alanda sıkça kullanılan popüler yağlardır.

Beyazlamayı Durduran Saç Maskesi Tarifleri

Besleyici Saç Maskesi Tarifleri

Boyalı Saçlar İçin Onarıcı Maske Tarifleri

Soğan Kabuğu ile Yapılan Doğal Saç Boyası Tarifleri

Saç Boyası ile Yıpranan Saçlara Maske Tarifleri5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu