Saç Bakımı

Parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri

Parlak ve canlı saçlar için bakım önerileri
Bayanlar saçlarına çok önem verirler. Saçları için yapmadıkları saç bakım ürünleri kullanmadıkları maske kalmaz. Saçlar kötü hava koşullarında ağır işlerde çalışan bayanlarda ve bazen geçirilen çeşitli hastalıklardan dolayı da çok kötü yıpranırlar. Saçların kötü yıpranması tabi ki de moralinizi çok bozar. Saçların sağlığını kaybetmesi güçsüzleşmesi yıpranması geri dönüşü olmayan bir olay değildir. Saçlarınızın tekrar eskisi gibi canlı ve parlak görünmesi sizin elinizdedir. Saç bakım ürünleri ve doğal maskelerle bunu yapmak çok kolaydır. Ben sizlere bazı saç bakım önerilerinden bahsedeceğim.

İnsanın saçı kökten beslenir. Saç köklerinin beslenmesi için de kan yolu ile alınan vitamin ve minarelerin saç köklerine ulaşması gerekir. Bu yüzden de beslenmemize çok dikkat etmeliyiz. Özellikle b12 vitamini b9 yani folik asit fazlaca alınmalıdır. Saç biliyorsunuz ki protein kökenlidir. Bu yüzden de bolca protein tüketilmelidir. Saçlarınızın bakımlı ve canlı olmasını istiyorsanız saçlarınızı her gün yıkamaktan vazgeçiniz. Saçlar en fazla günde bir kere haftada üç kez yıkanmalıdır. Saç çok fazla yıkandığı zaman saç yıpranır. Saçlarınızı yıkarken de soğuk su ile yıkamanız daha iyi olacaktır.

Sıcak hava saça zarar verir. Ayrıca saçlarınızı kuruttuğunuz zaman da soğuk hava ile kurutunuz. Sıcak hava saç derinize ve saç köküne çok fazla zarar verir. Saçlarınızı ıslak iken tarayın ya da nemlendirici kremleri sürünüz. Islak saç taranırken zarar görmez. Ancak saç kuru ise ve taranırsa kırılır ve yıpranır sağlıksız olur. Saçlarınız kuru ise saç kurutma makinesini kullanmayınız. Saçlarınızı sürekli nemlendirin. Saçlarınızı sıkça yıkamayınız. Saçlarınızı alkol içeren kimyasal maddelerle asla yıkamayınız. Saça çok fazla zarar verir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı