Saç Bakımı

Papatya Yağı Saça Faydaları

Papatya yüzyıllardır kullanılan bir bitkidir. Sakinleştirici ve rahatlatıcı özelliğiyle bilinir. Pek çok alanda kullanılan bitkisel yağlardan biridir. Papatya yağının saça faydaları hakkında bilginiz yok mu? Bu yazımızda sizlere papatya yağı saçlarınız üzerinde nasıl etkiler bırakıyor ve neleri değiştiriyor onları anlatacağız.

Papatya yağı, kendi çiçeğinden elde edilir. İlk üretildiğinde rengi mavi olmasına rağmen, bekletildikten sonra koyu sarıya döner. Rengi değişse de etkisi azalmaz.

Bu yağ, dış etkenlerin saça verdiği zararı onarır. Saç bakımı için alınan kimyasal katkılı saç kremleri ve kuru şampuanlar yüzünden yıpranmış, cansız ve solgun görünen saçların parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Kuru ve mat saçların tekrar canlanması üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Papatya yağı kullanırken diğer yağlarla karıştırarak etkisi arttırmak mümkündür. Karıştırarak kullanıldığında daha güçlü ve besleyici bir etki bırakır.

Papatya yağı sakinleştirici etkisinden dolayı saç derisi sorunlarında da kullanılabilir. Kaşıntı, kızarıklık ve tahriş gibi saç derisi rahatsızlıkları yaşıyorsanız papatya yağı kullanabilirsiniz.  

Papatya yağını tek başına veya saç maskesi yaparak kullanırken, uygulayacağınız tüm ürünler üzerinde küçük birer alerji testi yapmayı unutmayın. Alerjik bir reaksiyonla karşılaştığınızda derhal bir doktora görünün.

Papatya yağının saça faydaları dışında kullanıldığı pek çok alan vardır. Bunlardan biri de kas gevşetici özelliğiyle kullanılmasıdır. Aynı zamanda uygu problemi çekenler için gevşetici bir etkisi vardır. Rahat bir uyku için oldukça önemlidir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu