Saç Bakımı

Okaliptüs Yağı Saça Faydaları

Herkes zaman zaman saçlarıyla problem yaşar. Hatta bazılarımızın problemi bir türlü son bulmaz. Kepeklerden kurtulduğumuzu düşündüğümüz anda saçlarımızın kırılmaya başladığını ve kuruduğunu fark ederiz. Nemlendirmek için kullandığımız ürünler daha da kötü sonuçlar doğurur. Ne yaparsak yapalım istediğimiz sağlıklı saçlara bir türlü kavuşamayız. Bizi istediğimiz saçlara okaliptüs yağı kavuşturabilir.

Özellikle de fön makinesi, saç maşası ve saç düzleştirici gibi elektronik cihazlar saçlarımıza daha büyük zararlar verir. Kullanılan hiçbir kozmetik ürünü yıpranmış saçlarımızı iyileştirmeye yetmez. Böyle durumlarda kimyasal katkılı ürünler kullanmaktan kaçınmalıyız.

Fazlasıyla yıpranmış saçlar yalnızca doğal bir bakımla kendine gelir. Doğal saç bakım maskeleri ve bitkisel yağlarla yapılan saç bakımı, yıpranmış saçları kısa sürede eski haline döndürebilir.

Mevsim değişiklikleri çoğu zaman saçların yıpranmasında en önemli etkendir. Bunun yanında düzensiz beslenme de en büyük desteği veren bir savaşçıdır diyebiliriz. Saçlar zayıflar, dökülür ve kırılmaya başlar. Bitkisel yağlar tam da bu noktada devreye girer.

Saç bakımı için her zaman ilk tercih bitkisel yağlar olmalıdır. Okaliptüs yağı, yıpranmış saçlar için önemli bir iyileştiricidir. Pek çok hastalığa da iyi gelmesiyle de bilinir. Okaliptüs yağıyla ilgili bilmemiz gereken en önemli şey taşıyıcı yağlardan olmamasıdır. Saç diplerine uygulandığında cildi yakabilir ve tahriş edebilir. Bu yüzden taşıyıcı yağlarla karıştırılarak kullanılması tavsiye edilir. Okaliptüs yağının saç bakımında kullanımı için en uygun yağlar zeytinyağı ve badem yağıdır. Zeytinyağıyla karıştırarak haftada bir kez uygulanan okaliptüs yağı, saç bakımı için atılabilecek en iyi adımdır.

Okaliptüs yağını, susam yağı, badem yağı ve ceviz yağıyla karıştırarak da kullanabilirsiniz. Saçlarınızda dörtlü etkiyi mutlaka fark edeceksiniz. Tüm bunların yanında okaliptüs yağı, oldukça iyi bir nemlendiricidir. Kuru saçlara nem kazandırır ve tekrar kurumasının önün

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu