Saç Bakımı

Nane Yağı Saça Faydaları

Yoğun okul ve iş günleri arasında koştururken, çoğu zaman saçlarımızı ihmal ederiz. Mevsim değişiklikleri, düzensiz beslenme ve sağlıklı saçların düşmanı olan pek çok çevresel faktör saçları yıpratır. Böyle durumlarda meyve özlü saç şampuanları veya bitkisel yağ içeren saç bakım şampuanları bir işe yaramaz. Yeterince yorgun olan saçları kimyasal katkılarla birlikte beslemeye çalışmak atılacak en yanlış adımdır. Bu durumda nane yağı ilk tercihiniz olabilir.

Saç bakımı için kullanılabilecek en doğru ürün, en iyi geleceğini düşündüğünüz bitkisel yağlardır. Nane yağı da saç bakımı için kullanabileceğiniz bitkisel yağlardan biridir. Peki, nane yağının etkileri nelerdir? Güçlü bir yağ olan nane yağı saçlar için oldukça etkilidir. Peki, nane yağının saça faydaları nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim.

♦ Saç diplerine masaj yaparak uygulanmalıdır. Çünkü, yapısında barındırdığı provitaminler sayesinde saç köklerini güçlendirme özelliğine sahiptir.

♦ Düzenli kullanımlarda saç sağlığını korur ve yıpranmayı önler.

♦ Kırıkları onarır ve saçlarda tekrar kırık oluşumuna engel olur.

Nane yağı, kuru ve yıpranmış görünümü onarır. Saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Nane yağının saça faydaları arasında öne çıkan özelliği saçları güçlendirmesidir. Çok hızlı saç uzatmayı vaat etmez. Fakat saçların daha kalın telli ve güçlü olmasını garanti edebilir.

Nane yağı çok güçlü bir yağ olduğu için karışım yapılmadan kullanılmamalıdır. Hassas ciltlere sahip olanlarda tahriş olma ve kaşıntı sorunu meydana gelebilir. Saç köklerini yakarak, beklenmedik kötü sonuçlara sebep olabilir. Avokado yağı, badem yağı veya zeytinyağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu