Beslenme Diyet

Meyve Suyu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır

Hollywood yıldızları arasında popüler olan meyve suyu diyeti bir ay süren, metabolizmaya bağlı olarak 12-16 arasında kilo verilmesine yardımcı olan bir diyet programıdır. Bu diyet vitamin ve mineraller bakımından zengin, kalori bakımından düşük, hiç yağ ve protein içermeyen bir diyettir. Bu diyetin temelinde yatan bol bol sıvı alımında öncelik su içilmesidir. Günde 8-9 bardak su içilmesi çok önemlidir. Bu diyet Dr. Joel Fuhram tarafından sunulmuş, hızlı kilo vermenizi sağlayan ve sağlık problemi yaratmayan bir diyet programı olduğu belirtilmiştir.

Bu diyetin ilk iki günü sadece meyve suyuyla ve suyla geçiriliyor. İlk iki gün istediğiniz kadar içebileceğiniz meyve suyu ile birlikte 8-9 bardakta su içilmesi gerektiği önemle vurgulanıyor. Suyun, meyve suyun dışındaki tüm besinler ilk iki gün için kesinlikle yasaktır.

İlk iki gün atlatıldıktan sonra kesinlikle yapılmamsı gereken şeyler baklagiller, şeker, unlu besinler ve kırmızı etin tüketilmesi kesinlikle yasak. Ayrıca kremalı, sütlü olarak kahve tüketmek, alkol kullanmak ve saat 18.00’den sonra bir şey yemek kesinlikle yasak. Ayrıca haftanın en az beş günü yarım saatlik yürüyüşlerin yapılması gerekir. Bu diyete başlayanların en az bir hafta sürdürmesi gerekmektedir.

Bunların dışında domates, salatalık, haşlanmış yumurta, bir porsiyon ve günlük tek öğünde kepekli ekmek, meyve çayları, yağsız beyaz et, yağsız balık, limonla ve az zeytinyağı ile tatlandırabileceğiniz yeşil salata, taze brokoli, yağsız dil peyniri diyet süresince tüketebileceğiniz besinlerdir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün