Cilt Bakımı

Meyve Maskeleri ve Tarifleri Nelerdir?

Kozmetik ürünlere çok fazla para ödeme yapmadan evde tükettiğiniz meyvelerle meyve maskeleri yapabilir ve cildinizi doğal yöntemlerle güzelleştirebilirsiniz. Bu sayede parlak ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Öncelikle yaz mevsimi yaklaştıkça evimizden eksik olmayan çilek ile bir maske uygulayabilirsiniz. Yapacağınız cilt bakımı için gerekli olan şey 1 yemek kaşığı nemlendirici krem ve 4 adet çilek. Çilekleri bir çatal yardımı ile ezdikten sonra üzerine 1 yemek kaşığı nemlendirici krem ekleyin ve iyice karıştırın. Bu maskeyi cildinize sürüp 15 dakika kadar bekletin ve daha sonra su ile yıkayın. Bu maskeyi iki haftada bir uyguladığınızda yumuşacık ve parlak bir cilde sahip olacağınızı göreceksiniz.

Muz ile yapılan maske tarifinde gerekli olan şey ise 2 yemek kaşığı nemlendirici krem ve yarım muzdur. Bu iki malzemeyi iyice karıştırın ve yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Süre bitiminde yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske cilde 3 günde 1 uygulanabilir.

Avokado maskesi için gerekli malzemeler 1 yemek kaşığı kaymak, 1 adet avokado ve 1 tatlı kaşığı bal. Bal tüketmek sağlık için oldukça faydalıdır. Balın cilt içinde mucizevi etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle balı yemek kadar cilde sürmek de bir o kadar faydalıdır. Bütün malzemeleri karıştırdığınızda elde ettiğiniz kremsi kıvamı cildinize sürün ve 15 dakika bekletin. Süre bitiminde yüzünüzde su ile yıkayabilirsiniz. Bu maske haftada iki defa cilde uygulanabilir.

Cildiniz çok kuruysa ve nemlendirmek istiyorsanız 10 damla portakal suyu, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı kaymak, 1 adet yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı zeytinyağını iyice karıştırın ve bu karışım macun kıvamını alana kadar yavaş yavaş kestane unu ekleyin. Macun kıvamını alan bu maskeyi cildinize sürün ve 20 dakika beklettikten sonra su ile yıkayın. Bu maske düzenli olarak haftada bir kez uygulanabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu