Saç Bakımı

Maşa Yapmadan önce Saça Ne Sürülür?

Saçlarınıza maşa yapacağınız zaman öncelikli olarak kullanacağınız maşanın saçlarınıza daha az zarar vermesi açısından seramik tabanlı bir maşa kullanmaya özen göstermelisiniz. Öncelikle maşa yapmadan önce saça ne sürülür bunu bilmek gerekir. İşleme başlamadan önce yapmanız gereken şey saçlarınızın temiz olmasını sağlamaktır. İşlem yapacağınız saç ısıya maruz kalacağı için saç temiz olmalıdır. Yani saçta sprey, jöle vb. ürünler olmamalıdır. Böylece saç daha az zarar görür.

Saça maşa yapmadan önce saçınızı nemli olmasına dikkat etmelisiniz. Saçın nemli olmasından kasıt ıslaklık değildir. Saça yapılan bakımla saçın yağ dengesinin korunması ve nemlenmesidir. Kuru bir saç yapısına sahipseniz satın aldığınız şampuanlarınızın nemlendirici özelliğinin olmasına dikkat etmelisiniz. Nemli saçlar yumuşak bir saç yapısına sahip olur.

Ayrıca maşa yapmaya başlamadan önce kozmetik ürünlerin satıldığı mağazalardan ısıya dayanıklı maşa öncesi koruyucu alıp kullanmanızda fayda vardır. Bu koruyucuyu işlem yapmadan önce kullanmanız saçınızın daha az yıpranmasına neden olur. Saçınıza maşa yaptıktan sonra saçlarınızın dolgun görünmesini istiyorsanız sprey kullanarak saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz.

Saçlarınız sürekli ısıya ve bu tür işlemlere maruz kalıyorsa saç bakım maskelerini haftada bir defa uygulayarak saçlarınızı koruyabilirsiniz. Badem yağı ve zeytinyağını birleştirerek ya da ayrı ayrı kullanarak saçlarınızı besleyebilirsiniz. Sürdüğünüz bu yağları saç diplerine ve saç uçlarına sürüp bir saat beklettiğiniz zaman saçlarınız nemlenecek ve yumuşacık olacak ve yıpranan saçlarınız onarılacaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu