Saç Bakımı

Makadamya Yağı Saça Faydaları

Makadamya, kökeni Avustralya’ya dayanan bir fındık çeşididir. Eskiden adı çok sık duyulmayan makadamya yağı, yıpranmış saçlar üzerindeki etkileriyle son zamanlarda oldukça popüler bir yağdır.

Erkeklerin ve kadınların ortak sorunlarından biridir saç sorunları. Çevresel her türlü faktörün birleşimiyle gün içine saçlarımız perişan olur. Düzenli olarak saç bakımı yapmıyorsak, durum her geçen gün daha vahim bir hal alır.

Makadamya yağının saça faydalarını öğrendikten sonra tüm saç sorunlarına veda edeceksiniz. Makadamya yağı, daha önce saç bakımı yapmadıysanız, pişman olacağınızın garantisini verebilir.

Makadamya yağı, omega3, omage6 ve omega7 bakımından oldukça zengindir. Bu özelliğiyle saçları güçlendirmeye yardımcı olur.

Özellikle işlem görmüş saçlar konusunda makadamya yağının üstüne yoktur. Saç boyası veya elektrikli saç şekillendiricilerin yıprattığı saçları onarır ve eskisinden daha güçlü bir hale gelmesini sağlar.

İçerdiği proteinlerle, saçlarda kırık oluşumunu büyük oranda azaltır. Aynı zamanda antioksidan özelliğe sahip bir bitkisel yağdır.

Bu yağ, kuru ve solgun görünen saçları yenileme özelliğine sahiptir. Saçları nemlendirir ve daha canlı bir görünüme kavuşturur.

Bu yağ sadece bir doğal bakım yağı olarak kullanılmaz. Şampuanın içine birkaç damla ekleyerek de kullanabilirsiniz. Saç bakımı yapacak vaktiniz olmadığı için saç maskesi yapamıyorsanız üzülmeyin. Şampuanınızdaki yağ, saçlarınıza gerekli bakımı düzenli olarak yapacaktır.

Makadamya yağını, Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak da uygulayabilirsiniz. İki yağın birleşimi, saçlarınızı yenileyecek mucizevi bir etki yaratacaktır.

Makadamya yağı ve Hindistan cevizi yağının mucizevi etkisini siz de yaşamak istiyorsanız Makadamya Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi adlı yazımıza mutlaka bakın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu