Saç Bakımı

Limon Yağı Saça Faydaları

Esansiyel yağlar, bitkilerin çiçek, gövde yapraklarından çıkarılır. Esansiyel yağlar bitkilerden çok az miktarda elde edilir. Bir litre limon yağı için yaklaşık üç bin tane limon kullanılır.

Limon yağı cilt, saç ve vücut sağlığı için oldukça faydalı bir yağdır. Pek çok rahatsızlığı iyileştirme özelliğine sahiptir. Kilo vermede oldukça etkili bir destek sağlar. Pek çok mide rahatsızlığına da iyi gelir.

İnsan vücudunda mucizeler yaratan limon yağının saça faydaları nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim.

Limon yağı, sakinleştirici bir özelliğe sahiptir. Saç diplerine masaj yaparak uygulandığında rahatlama hissi sağlar ve kan dolaşımını hızlandırır.

Kimyasal içeren ürünler veya saç şekillendirici cihazlar yüzünden zayıflayan saçları güçlendirir. Zayıflama etkisini durdurur.

Bu yağ, saç dökülmelerinin önüne geçer. Çok sık saçınız dökülüyorsa limon yağı ile saç bakımı yapmanızda fayda var. Çünkü düzenli olarak uygulandığında yeni saçların çıkmasını sağlar.

En rahatsız edici durumlardan biri olan kepeklenme sorununu ortadan kaldırır.

Kafa derisinde kaşınma ve tahriş sorunları yaşayanlar için de tavsiye edilir. 10 ml jojoba yağını 10 damla limon yağıyla karıştırarak saç diplerine masaj yapın. Kaşıntı ve tahriş sorununun ortadan kalktığını görebilirsiniz.

Limon yağının saça faydaları olduğu kadar cilt üzerinde de etkilidir. Cildi nemlendirir ve daha pürüzsüz bir görünüm sağlar. Cilt lekelerini tedavi ettiği de görülmüştür.

Aynı zamanda su ve lavanta yağı ile karıştırılarak da yaraları temizleyebilirsiniz. Bu, enfeksiyonu temizleyici etkiye sahip bir karışımdır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu