Saç Bakımı

Lavanta Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Lavanta yağının saç bakımı için en önemli özelliği, saç dökülmelerini durdurması ve önlemesidir. Bu lavanta yağı ile yapılan saç maskesi yeni saçların çıkmasında da etkilidir. Saçlarınız seyrekleştiyse artık bu bir sorun olmaktan çıkıyor.

Lavanta yağı saç kırıklarını da onarır. Saç derisini hareketlendirerek saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Lavanta yağıyla yapılan saç maskesi tariflerini deneyerek si de tüm bu etkilerden faydalanabilirsiniz.

Lavanta Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Malzemeler:

♦ Lavanta yağı

♦ Biberiye yağı

♦ Sedir ağacı yağı

♦ Kekik yağı

♦ Üzüm çekirdeği yağı

♦ Jojoba yağı

Yapılışı:

Bir kabın içine üç damla lavanta yağı, üç damla biberiye yağı ve iki damla kekik yağı koyun. Daha sonra üzerin iki damla sedir ağacı yağı ve dört yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı ekleyin. Son olarak bir tatlı kaşığı jojoba yağı da koyduktan sonra iyice karıştırın.

Bu karışımın içine parmaklarınızı batırarak saç diplerinize sürün. Bu uygulamaya, tüm saç diplerinize sürene kadar devam edin. Sonra saçlarınızı havlu, bone, streç film veya tülbentle sarın ve on dakika bekleyin. Sonra saçlarınızı arınana kadar yıkayın.

Bitkisel Yağların Zararları

Saç maskesi hazırlarken kolunuzda küçük bir alerji testi yapmalısını. Yağlardan sadece bir tanesine bile alerjiniz varsa, çok büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşırsanız kullanmayı bırakın ve hemen doktora gidin.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu