Saç Bakımı

Kuşburnu Yağının Saça Faydaları

Cilt tarafından kolay emilmesiyle bilinen kuşburnu yağının saça faydaları hakkında küçük bir  yolculuğa çıkacağız.

Kuşburnu yağı, vücut sağlığı üzerinde pek çok olumlu etkiye sahiptir. İyileştirici ve onarıcı gücüyle sağlığı korur. Aynı zamanda cilt bakımı için de kullanılır.

Tüm bunların yanında saç bakımı için kullanımı da son yıllarda hızla yaygınlaşmıştır. Peki kuşburnu yağının saça faydaları nelerdir?

A, C, E vitaminleri ile omega3 ve omega6 zengini olan kuşburnu yağının saç bakımındaki yerini, gelin birlikte inceleyelim.

Kuşburnu Yağının Saça Faydaları

Kuşburnu yağı, tüm kadınların ortak sorunu olan yavaş uzayan saçların düşmanıdır. Saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Farklı sebeplerle meydana gelen saç dökülmelerini ortadan kaldırır. Olası bir saç dökülmesine de engel olur.

Saç derisinde yaşanan pek çok rahatsızlığa karşı korur. Var olan rahatsızlıkları da aman içinde iyileştirir. Saç derisindeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Bunun için uygularken masaj yapmanız etkisini daha da arttıracaktır.

Saçlar belli bir nem dengesine sahiptir. Zaman zaman hava koşulları gibi pek çok çevresel faktör bu dengeyi bozar. Kuşburnu yağı ile yapılan saç bakımı, saçlara ihtiyacı olan nemi geri kazandırır ve nem dengesini kalıcı olarak korur.

Tüm doğal yağlar gibi kuşburnu yağının da doğal bir nemlendirici olduğunu söylemek mümkün. Kuru saçların hem nemini eri kazanmasını hem de daha yumuşak yapıya kavuşmasını sağlar.

Kepekleri ortadan kaldırırken yeni kepek oluşumuna da engel olur.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu