Saç Bakımı

Kuru Saçlar İçin Doğal Yağlar

Başımızın derdi olan kuru saçlar için doğal yağlar kullanarak nemlilik kazandırmak mümkün. Tabi önce kaynağı bulmak gerekir.

Saçlar özellikle elektrikli saç şekillendirici cihazlar yüzünden fazlasıyla kurur ve yıpranır. Düz saçlara sahip olanlar saç maşası, dalgalı saçlara sahip olanlar ise saç düzleştirici ile istediği görünümü kazanabilir. Fakat bu cihazların çok sık kullanımı saçlarda olumsuz etkiler bırakır.

Eğer düzenli olarak saç bakımı yapmıyorsanız, bu cihazlar saçların koparak dökülmesine yol açar. Cihaz kullanımını en aza indirir ve düzenli bakım yaparsanız bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Tabi saçların kurumasına, mevsimsel etkiler ve kullanılan saç ürünleri de etki edebilir.

Kuru Saçlar İçin Doğal Yağlar

1- Shea Yağı

2- Kakao Yağı

3- Ylang Ylang Yağı

4- Sedir Ağacı Yağı

5- Kayısı Yağı

6- Amla Yağı

7- Nane Yağı

8- Okaliptüs Yağı

9- Keten Tohumu Yağı

10- Jojoba Yağı

11- Havuç Yağı

12- Fındık Yağı

13- Argan Yağı

14- Avokado Yağı

15- Ceviz Yağı

16- Biberiye Yağı

17- Ayçiçek Yağı

18- Buğday Yağı

19- Soya Yağı

20- Isırgan Yağı

21- Sarımsak Yağı

22- Shea Yağı

23- Kenevir Yağı

24- Üzüm Çekirdeği Yağı

25- Makadamya Yağı

26- Hint Yağı

27- Kırmızı Kantaron Yağı

28- Yasemin Yağı

29- Papatya Yağı

30- Tespih Ağacı Yağı (Neem Yağı)

31- Karanfil Yağı

32- Aynısefa Yağı

Kayısı yağı, amla yağı ve avokado yağı, karışık saçların açılmasını sağlar. Doğal saç kremi olarak kullanılabilirler. Daha çok banyo sonrası kullanımı mevcuttur. Dilerseniz şampuan ve saç kreminize birkaç damla ekleyerek kullanabilirsiniz.

Bu doğal yağların tamamı kuru saçların nemini geri kazanmasına ve nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. Sert, kuru ve mat görünümü daha canlı ve yumuşak saçlara bırakır. Sönük saçların daha hacimli bir görünüm kazanmasını sağlar.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu