Hayvan Bakımı

Köpeklerin Beden Ölçüleri

En sadık dostlarımız köpeklerin beden ölçüleri çoğu insan tarafından bilinmez. Kıyafetler ve tasmalar, yanlış bedenlerde alınabilir. Bu da onu bunaltacak tasmalar almanıza ve bunu fark etmemenize sebep olabilir.

Satın aldığınız tasma, köpeğiniz büyüdükçe onu boğabilir. Bu sebeple beden ölçülerini bilmeniz, onun için doğru alışverişi yapmanız için çok önemlidir.

Köpeğinizin beden ölçülerini doğru takip edebilmeniz için düzenli olarak takip etmelisiniz. Köpeğinizin sırt, boyun ve göğüs ölçüsünü düzenli olarak ölçüp not edin.

Köpek dostunuz için bilinçsiz alışveriş yapmak ona zarar verebilir. Dar kıyafetler ve gittikçe dar gelen tasmalar sağlı problemlerine yol açabilir.

Kendinize bir not defteri alın. Belli aralıklarla köpeğinizin vücut ölçülerini not alın. Büyüme fark ettiğinizde, sahip olduğu eşyaların yerlerine yenisini almanız gerektiğini unutmayın.

Köpeklerin Beden Ölçüleri

1- Boyun Ölçüleri

Köpeğinizin boynunun ölçüsü, tasmanın takıldığı yerin ölçüsüdür.

Tasma almadan önce boyun öcüsü mutlaka alınmalı ve sık sık kontrol ederek tasma değiştirilmelidir.

2- Sırt Ölçüleri

Boyun bölgesinden kuyruğa kadar uzanan kısım sırt bölgesidir. Alacağınız kıyafet için köpeğinizin sırt bölgesini doğru ölçmeniz gerekir.

Alacağınız kıyafetin boyuna kuyruğun boyu da dahil olmak zorunda değildir. On santim veya yirmi santim kadar yukardan ölçü alınabilir.

3- Göğüs Ölçüleri

Göğüs bölgesi, ön ayaklarından başlayarak sırtına kadar uzanan bölgedir. Kıyafet seçimi yaparken bu bölgenin doğru ölçülmüş olması çok önemlidir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu