Saç Bakımı

Kolay yağlanan saçlar için öneriler

Kolay yağlanan saçlar için öneriler

Saç bakımı da günlük hayatta en çok uğraşılan konulardan biridir. Bazı saçlar çabuk yağlanır, bu yüzden de başa çıkabilmek için iyi bir bakım gerektirir. Çabuk yağlanan saçlar için birkaç önerimiz var. Bu önerilere kulak vererek daha güzel ve bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Öncelikle saçlarınızı sıcak suyla yıkamamalısınız. Sıcak suyla yıkanan saçlar daha kolay yağ üreteceğinden, çabuk yağlanma sorunu yaşatır. Bu yüzden mümkün olduğu kadar ılık suyla duş almaya çalışın.

Yağlı saçlarınız varsa şampuan seçimlerinize ekstradan özen göstermelisiniz. Saç tipinize göre şampuan seçtiğinizde yağlanma süresini geciktirebilirsiniz. Kremli şampuanlar kullanıyorsanız, saçlarınızın daha çabuk yağlanacağını da unutmamalısınız. Bu yüzden normal yani kremsiz şampuanlar tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı düzenli sıklıklarda yıkayabilirsiniz. Her gün yıkamadan da saçlarınızı olumsuz bir şekilde etkiler. Duş alırken saçlara yapacağınız masaj sayesinde saç deriniz şampuandan iyice arınmış olur ve bu sayede daha uzun sürede yağlanır. Saçlarınızla fazla uğraşan bir kişiyseniz ya da çok sık tarıyorsanız da saçlar kolay yağlanır. Saç maskesi, bakım kürleri ya da saç kremi kullanıyorsanız saç diplerinizde kullanmamaya özen göstermelisiniz. Tarama aşamasında fırça yerine kalın ağızlı taraklardan destek alabilirsiniz.

Bunun dışında beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Proteini yüksek gıdalarla beslenerek saçlarınızdaki yağ dengesini sağlayabilirsiniz. Bunun dışında saçlarınızın günlük bakımını da ihmal etmemelisiniz. Doğal ya da organik ürünler kullanarak da bakım yapabilirsiniz. Evde, kendi imkanlarınızla yapacağınız maskelerle de günlük bakımlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı