Cilt Bakımı

Kırışıklık Maskeleri Nedir, Nasıl Yapılır

Yüzümüz vücudumuzda en çok incelenen bölgedir. Yaş ilerledikçe kırışıklıklar artar ve bu durum bayanlar için çok üzücü hale gelir. Bu nedenle ileride cildinizin daha genç ve pürüzsüz olmasını istiyorsanız erken yaşlarda kendinize çok iyi bakmalısınız. Hem de bunu yaparken servet ödemenize gerek kalmaz. Evde kırışıklık maskeleri yaparak yaşlanmayı geciktirmiş olursunuz.

Yumurta akı ve bal ile evde yapacağınız maske ile cildinizi yenilemeniz mümkün. 1 yumurta akını iyice çırpın ve üzerine 2 yemek kaşığı balı ekleyerek iyice karıştırmaya devam edin. Daha sonra yüzünüze sürün ve cildinizde 20 dakika kadar bekletin. Süre bitiminde yüzünüzü su ile yıkayabilirsiniz. Ayrıca yüzünüzü her gün ısırgan otu çayı ile yıkamak yüzünüzün gergin ve net olmasını sağlar.

Kırışıklık giderici bir diğer maske tarifinde ise gerekli olan malzemeler 3 dilim avokado ve 5 damla badem yağıdır. Avokadoyu bir çatal yardımı ile ezin ve üzerine 5 damla badem yağını ekleyin. Bu karışım macun halini alacaktır. Yüzünüzün her yerine iyice sürün ve cildinizde 5 dakika kadar beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Salatalık ile maske yapımını çoğu kez duymuşsunuzdur. Salatalık cilt için çok yararlıdır. 1 adet salatalığı kabukları ile birlikte ince ince doğrayın. Üzerine 1 adet yumurta akını ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürüp yarım saat kadar bekletin. Bu maske cildinizi gererek yumuşatacaktır. Bu maskeyi haftada bir kez yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Tariflerden de anlaşıldığı gibi evde cilt bakımı yapmak oldukça kolaydır. Önemli olan olumlu sonuç almak için cilt bakımınızı düzenli olarak yapmanızdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu