Saç Bakımı

Kınanın Saça Faydaları

Saçlarınıza bakım yaparken kozmetik ürünler yerine evde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemleri seçebilirsiniz.  Saça bakım yapılan evde rahatlıkla kullanacağınız ürünlerden biri de kınadır. Kınanın saça faydaları saymakla bitmez.

Saçlarınıza kına yaktığınızda saçlarınızın parladığını ve gürleştiğini görürsünüz. Ayrıca kına ile saçlar sağlıklı uzar ve kırıklar onarılır. Saçlarınıza kına yakmadan önce saçlarınızdaki kırıkları aldırabilirsiniz. Böylece işlemi kırıklardan arınmış bir saça yaparsınız ve daha etkili sonuçlar alırsınız. Kınanın yağlı saçlar için kullanımı oldukça uygundur.

Kınanın saçlara hiçbir zararı yoktur.  Ancak saçlarınıza kimyasal bir işlem uygulandığında saçınıza kına yakmak için bir ya da bir buçuk ay kadar beklemelisiniz.

Kınayı saçınıza yakarken eski bir tişört giymelisiniz. Kına lekesi çıkmayacağı için üzerinizdeki giysinin leke olması durumunda gözden çıkarabileceğiniz bir kıyafet olması iyi olur. Kına yakmaya başlamadan önce eldiven kullanmalısınız. Etrafta leke olabilecek eşya ve giysileri ortadan kaldırmanızda fayda vardır. Toz halinde olan kınaya sıcak su ve bir kaşık zeytinyağı ekleyin ve karıştırın. Böylece kına yumuşak bir kıvam alacaktır. Bir fırça yardımıyla kınayı saç diplerinden başlayarak sürmeye başlayın. Saç uçlarına doğru ilerleyerek sürün ve saç uçlarını saç diplerine yaklaştırın ve saçınızın uçlarıyla saç derisine masaj yapın. Daha sonra saçınızı bir alüminyum folyo ile sarın. Saçınızın yıkanması aşamasında şampuan kullanın. Saçtaki rengi sabitlemek ve saçın yumuşamasını kolay taranmasını sağlamak için saç kremi kullanmalısınız.

Kına saçlarınızın canlı görünmesini sağlar. Kepeklenme ya da bit sorunu yaşıyorsanız bu sorunu kına ile çözebilirisiniz. Saç tellerinizin kalınlaşarak gür görünmesini sağlar. Saçalarınıza beyazlar düştüyse kına ile beyazları kapatabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı