Saç Bakımı

Keten Tohumu Yağının Saça Faydaları

Keten tohumu yağı çok önemli bir omega 3 kaynağıdır. Omega 3 balık, ceviz gibi besinlerde bulunur. Ancak çoğu zaman bu besinler düzenli olarak tüketilmez. Bu besinleri tüketemediğiniz zamanlarda keten tohumu yağını kullanabilirsiniz. Keten tohumu yağının saça faydaları vardır. Ancak keten tohumu yağı başka ilaçlarla etkileşime geçtiğinde yan etki gösterebilir. Dolayısıyla keten tohumu yağını ne şekilde kullanacağınız önemlidir ve kullanımdan önce mutlaka doktora danışılmalıdır.

Keten tohumu yağı saçları uzatmada çok fazla etkili olmasa da kuru saçlar için ve cansız görülen saçların güçlenmesinde oldukça etkilidir. Düzensiz beslenme, stres, saçlara yeterli özenin gösterilmemesi gibi durumlar saçların cansız ve bakımsız görünmesinin sebeplerindendir.

Keten tohumu ile evinizde yapabileceğiniz saç bakımı tarifini sizlerle paylaşmak isterim. 2 tatlı kaşığı keten tohumu ile 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Üzerine 1 yemek kaşığı badem yağını ekleyin. Son olarak da 1 adet bemiks ampul ekleyip karıştırmaya devam edin. Elde ettiğiniz bu karışımı saç diplerinize uygulayın ve 30 dakika saçınızda bekletin. Haftada 2 kez bu bakımı saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Düzenli olarak 6 hafta kadar keten tohumu yağı kullandığınızda saçlarınızda gözle görülür değişikliği hissedeceksiniz. Keten tohumu yağı saçlarınızı nemlendirir, saç derisinin yumuşamasına yardımcı olur. Kepeklenme problemini ortadan kaldırır. Saçlarınız canlanır, güçlenir ve eski sağlıklı görünümüne kavuşur. Haftada bir kez sadece keten tohumu yağını saç diplerinize masaj yaparak uyguladığınızda da etkili sonuç elde edeceksiniz.

BADE

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı