Estetik

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Kulak Eski Haline Döner mi?

Uzmanlar tarafından verilen bilgiler tecrübeler doğrultusunda kepçe kulak ameliyatı sonrası kulak eski haline döner mi? sorusunun eski haline dönmemesidir. Yani yapılan birçok ameliyatların sonucu olarak ortaya çıkan bilgiler hafif açılmaların göründüğüdür. Kişiye göre sebeplerden oluşan hafif açılmalar yaklaşık olarak klasik yöntemle yapılanda %1-2 arasında değişen, iple askı tekniği ile %5-10 arasında değişmekte ve değişimin anlamı kulağın tamamen kepçe olması demek değildir.

Çok az olan bu açılımların yine küçük müdahalelerle normale dönmesini sağlamaktır. Bu açılımların hiç olmaması ya da oranların düşük olması için ameliyat öncesi kontrolün doğru yapılması ve kulağın durumuna göre seçilecek yöntemin doğru belirlenmesi çok önemlidir. Bu kontrol sonucunda uygun olan tekniğin belirlenmesi kepçe kulak ameliyatının sonuncunun başarılı olmasına yardımcı olur.

Ayrıca ameliyattan hemen sonra kulağın hiçbir fiziksel müdahaleye maruz bırakılmaması da sonucun iyi olmasında büyük etkendir. Fiziksel müdahaleden kasıt ameliyattan sonraki kısa süreçte yapılan gün içerisinde kazak giyip çıkarırken kulağın baskı görmesi, bunun yanında spor yaparken ya da futbol oynarken kulağın istemeden de olsa fiziksel baskıya maruz kalması kulakta tekrar açılmalara sebep olabilir. Ameliyat konusunda kulağın bu tarz fiziksel baskılara maruz kalmamsı için sabırla ve gereken özenin gösterilmesiyle kulak açılmalarını, kulağın eski hale dönmesini engelleyecektir. Ve istediğiniz bir görünüme sahip olunacaktır. Alanında uzman doktordan yardım almaya dikkat edilmesi gereken belki de en önemli husustur.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu