Saç Bakımı

Kayısı Yağı Saça Faydaları

Kayısı yağı, kayısının çekirdeğinden elde edilir. Cilt bakımından saç sorunlarına kadar pek çok alanda olumlu etkiler bırakan kayısı yağı, besleyici bir yağdır.

Birçoğumuz kullandığımız şampuana dikkat etmeyiz. İçeriğindeki kimyasalların saçlarımıza verdiği zararı hesap edemeyiz. Hatta üstüne üstlük bir de şampuanımızın saçlarımızı onarıp koruduğunu düşünürüz.

Çoğu şampuan organik olmadıkları ve kimyasal katkılı oldukları için saçlara fazlasıyla zarar verirler. Hal böyle olunca saç bakımı için bir şeyler yapmak tek seçeneğimiz olur.

Bu yağ, pek çok etkenin saçta oluşturduğu olumsuzlukları onarmaya yardımcı olur. Yıpranmış saçları güçlendirir ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Kayısı yağının saça faydaları arasında en önemlisi saç köklerini beslemesidir. Aynı zamanda doğal bir nemlendiricidir. Karmakarışık olan ve zor açılan saçlardaki düğümleri çözer. Saçların daha kolay taranmasını sağlar.

Kayısı yağı saç uzatmada en büyük destekçilerden biridir. Saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

Kayısı yağının saça faydaları bu kadarla sınırlı değil. Aynı zamanda saçlara parlaklık ve hacim kazandırma özelliğine sahip.

Kayısı yağı çok sıcak veya soğuk uygulanmaz. Bu şekilde uygulandığında saç derisinde tahriş gibi sorunlar meydana gelebilir. Kayısı yağını uygularken ılık olmasına dikkat etmeniz önerilir.

Hem saç derisini nemlendiren kayısı yağını, düzenli olarak kullandığınız şampuanın içine birkaç damla ekleyebilirsiniz. Böylece her saç yıkadığınızda saç bakımı yapmış olursunuz. Özellikle yoğun okul veya iş günleri geçirenler için kolaylık olabilir. Ekstra bir vakit ayırmanıza da gerek kalmaz.

Kayısı yağı sadece saç bakımı için kullanılan bir yağ değildir. Yazının başında söylediğimiz gibi cilt bakımı için de nemlendirici özelliğiyle kullanılır. Aynı zamanda kalp sağlığını koruyan bir yağdır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu