Saç Bakımı

Karanfil Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Daha önce ev yapımı saç maskesi kullandınız mı? Eğer kullanmadıysanız, karanfil yağı ile yapılan saç maskesi tarifiyle başlayabilirsiniz. Çünkü karanfil yağı saç bakımı için oldukça değerli değerli bir yağdır.

Saç köklerini besleyerek yeni saç çıkmasını destekleyen, saçların hızlı uzamasını sağlayan ve saç dökülmelerine son veren karanfil yağısaç bakımı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Alerjiniz olmadığına emin olduktan sonra ev yapımı saç maskesiyle saç bakımına başlayabilirsiniz. Karanfil yağı ile yapılan saç maskesi tarifini haftada bir kez uyguladığınız takdirde, etkilerinin kalıcı olduğunu siz de görebilirsiniz.

Karanfil YağıMaske Tarifi

Malzemeler:

♦ Karanfil yağı
♦ Lavanta yağı
♦ Zeytinyağı

Yapılışı:

İki yemek kaşığı karanfil yağını bir kabın içine koyun. Üzerine ikişer yemek kaşığı lavanta yağı ve zeytinyağı ekleyin.

Üç yağı iyice karıştırdıktan sonra saç derinize ve tüm saçlarınıza masaj yaparak sürün.

Saç maskesini tüm saçlarınıza yedirdikten sonra, bir havlu ile sarın ve bir saat bekletin. Dilerseniz iki saate kadar durabilirsiniz.

Sürenin sonunda saçlarınızı, saç yapınıza en uygun organik şampuanla, arındığına emin olana kadar yıkayın.

Zeytinyağı, içeriğindeki E vitamini ile saçların daha sağlıklı ve güçlü uzamasını sağlar. Fakat saçlarınız haddinden fazla yıpranmış durumdaysa, ilk birkaç kullanım için saç maskesinin içine E vitamini kapsülü ekleyebilirsiniz.

Saç bakımı için denediğiniz pek çok yöntem olduğu halde bir sonuç alamadıysanız, karanfil yağı ile yapılan saç maskesi tarifini mutlaka deneyin. Kısa süre sonra, saçlarınızın daha sağlıklı, güçlü ve hızlı uzadığını göreceksiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu