Cilt Bakımı

Japonların Güzellik Sırları Nelerdir?

İpeksi saçları ile pürüzsüz olan ciltleri dikkat çeken Japonlar tüm erkeklerin ilgi odağıdır. Cilt bakımı için çok önemli olan yeşil çay Japonların güzellik sırları olarak bilinir. Cildin sıkılaşması ve rahatlaması için uygulanan Japonların geleneksel kobido yüz masajı olarak uygulanmaktadır. Cilt bakımı sırasında kan dolaşımının hızını arttıran ve cilde enerji veren kobido ile çeşitli özel yağların ve losyonların karıştırılarak cildin temizlenmesi sağlanır. Düzenli bir şekilde uygulanan bu cilt bakımı cildinize gözle görülür bir yenilenme ve gençleşme sağlamaktadır.

Yeşil Çay ile Cilt Maskesi: Bir bardak ısıttığınız sıcak suyun içinde dört poşet yeşil çayı koyarak demleyin. Daha sonra içerisine iki çorba kaşığı kili ve iki damla kadar çay ağacı yağını ekleyerek güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı yüzünüzü yüzünüze tahriş etmeden masaj yaparak uygulayın ve yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Cilt bakımı için haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Faydası saymakla bitmeyen yeşil çayın Japonların günlük içeceğidir. Antioksidan özelliği olan yeşil çayın ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesinde ve oluşabilecek kırışıkların önlenmesinde büyük bir etkisi vardır. Her gün düzenli olarak içilecek en az bir yeşil çay sabah saatlerinde içildiğinde cildi dış faktörlerden ve güneşin zararlı ışınlarından korumaya yardımcı olacaktır. Bu nokta da yapılacak şey cilt bakımının ihmal edilmeden düzenli yapılması ve talimatlara uygun bir şekilde uygulanmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu