Saç Bakımı

ısırgan yağının saça faydaları

Saç ile yaşanan problemlerden en önemlisi saç dökülmesidir. Saç dökülmesinin önlenmesi ısırgan yağının saça faydaları arasındadır. Isırgan yağının düzenli kullanılması sonucunda saç telleriniz kalınlaşır ve hacim kazanır.

Isırgan yağı saçta kepeklenmeyi önler ve saçın nemlenmesini sağlar. Isırgan yağını saçınıza uygulamadan önce cildinizin küçük bir bölgesine sürüp bu yağa karşı alerjiniz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer cildiniz ısırgan yağına tepki vermiyorsa 6-7 damla kadar ısırgan yağını parmak uçlarınıza damlatıp saç köklerinize masaj yaparak yedirebilirsiniz. Isırgan yağı saçınızda bir saat boyunca kalabilir. Eğer saçlarınız çok yıpranmış ise gece yatmadan önce sürüp sabaha kadar bekletebilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayabilirsiniz.

Isırgan yağının yerine ısırgan otunu da saçlarınıza bakım yapmak için kullanabilirsiniz. Öncelikle 250 ml elma sirkesini ocağa koyup ısıtın ve kaymadan ocaktan alın. Isınan elma sirkesinin üzerine ısırgan otunu ekleyip demleyin. Demlenen bu karışımı saçlarınıza döküp 1 saat bekletin. 1 saat sonra saçlarınızı şampuanla yıkayabilirsiniz. Bu işlemi saçlarınıza haftada 2 defa yapabilirsiniz.

Isırgan yağı saçlarınızı yıpranmalara karşı korur. Saçtaki dökülmeleri önleyerek saçlarınızın dolgun görünmesini sağlar. Saçtaki dökülmeler azaldığı için saçlar güçlenir ve saç telleriniz gün geçtikçe kalınlaşır. Ancak ısırgan yağının olumlu sonuçlarını görmek istiyorsanız sabırlı olmalı ve saç bakımınızı düzenli olarak yapmalısınız. Saçınıza bir hafta bakım yapıp ikinci hafta bu bakımı ertelemek olumlu sonuç almanızı sürekli erteleyecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı