Saç Bakımı

Hızlı Saç Uzatmak için Lavanta Yağı Etkisi

Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. Genetik olarak saç dökülmelerinin yanı sıra çevresel faktörler, iş stresi, uykusuzluk gibi nedenler yer alır. Saçların sağlıklı uzaması için öncelikle saç dökülmelerini önlemek gerekir. Sağlıklı beslenerek ve düzenli uyku uyuyarak ve stressiz bir şekilde yaşamınızı sürdürürseniz saç dökülmelerinizin büyük oranda azaldığını göreceksiniz. Saç dökülmelerini önlemek için ve hızlı saç uzatmak için lavanta yağını kullanmalısınız.

İskoçya’ da yapılan bir araştırmada saç dökülmesi sorunu ile uğraşan hastaların uzun süre lavanta yağı kullanımı sonucu saç derisinde %44 oranında yeni saç çıktığı görülmüştür.

Lavanta yağını bazı yağlarla karıştırarak kullanabilirsiniz. Bunlardan bazıları kekik, biberiye, sedir ağacı, taşıyıcı jojoba yağı ve üzüm çekirdeği yağıdır. Lavanta yağını kullanmadan önce tek bir bölgeye sürerek cildinizin tahriş olup olmadığını gördükten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Taşıyıcı yağlar diğer yağların tahriş edici özelliğini ortadan kaldırır. Böylece bir sorun yaşamadan yağları kullanabilirsiniz.

3 damla lavanta yağı, 3 damla biberiye yağı, 2 damla kekik yağı, 2 damla sedir ağacı yağı, 4 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve yarım yemek kaşığı jojoba yağını cam bir kasenin içine koyun ve karıştırın. Parmak uçlarınızı yağa batırarak dökülmelerin yoğun olduğu bölgeye ve tüm saç derinize sürün. Yağı tamamen saç derinize sürdükten sonra bir havlu yardımı ile sarın. 10 dakika saçınızda bekletin. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

6 ay boyunca bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda saç dökülmeleriniz azalacak ve saçlarınız sağlıkla uzayacaktır. Ayrıca lavanta yağı hamilelik döneminde ve emzirme döneminde kesinlikle kullanılmamalıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı