Saç Bakımı

Hızlı Saç Uzatma için Öneriler

Saç uzatmak tüm kadınların ortak uğraşıdır. Hepimiz saç uzatma konusunda şikayetçiyizdir. Sürekli bir şeyler dener, saçlarımızı daha ço zorlarız.

Aslında saçlarımız belli aralıklarla uzamaya devam ederler. Belli aralıklarla durma sürecine girerler ve sonra tekrar uzamaya devam ederler. Bu yüzden herhangi bir saç bakımı uygulaması yapacaksanız bile sabırlı olmanız gerekir.

Saç bakım kremleri daima sık kullandığınız bir ürün olmalıdır. Hızlı saç uzatma konusunda size en büyük desteği verecek ürünlerden biri.

Hızlı saç uzatmak için saçların sağlıklı olması gerekir. Bu sebeple tararken mutlaka özenli olmalısınız. Sert ve hızlı taramak saçları yıpratabilir. Bu sebeple nazik hareketlerle taramalı ve organik saç fırçası kullanmalısınız.

Yastık kılıfları saçları yıpratabilir. Saten yastık kılıfı kullanarak saçların yıpranmasını engelleyebilirsiniz. Böylece saçlarınızın uzaması için bir engel ortadan kalkmış olur.

Şampuanınızı kullandığınız süre boyunca bir arpa boyu yol alamadıysanız, şampuanınızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Besleyici özelliğe sahip organik şampuanlar saç uzatma konusunda size yardımcı olabilir.

Saç diplerine masaj yapmak ve soğuk suyla yıkamak saç köklerini harekete geçirebilir. Kan dolaşımı hızlanır ve saç diplerindeki oksijen miktarı artar. Bu da saçların uzaması için önemli bir etkendir.

Eğer saçlarınız yıpranmış ve kırıklarla doluysa mutlaka kestirin. Böylece daha sağlıklı uzayabilir. Çünkü kırıklarla dolu saç uçları saçların sağlıklı uzamasına engel olur.

Saç bakımı için en önemli ürünler doğal yağlardır. Doğal yağlarla saç bakımı yapmak saçlarınız için en sağlıklı saç uzatma yöntemidir. Özellikle bazı yağlar hızlı saç uzatma özelliğine sahiptir. Doğal yağları araştırmalı ve ihtiyacınıza en uygun olanı kullanarak saç bakımı yapmalısınız.

Saçların Hızlı Uzamasını İçin Doğal Yağlar adlı yazımızdan kendinize en uygun doğal yağı seçebilir ve saç bakımı uygulamasında kullanabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu