Gündem

Hemşire Anne ve Doktor Kızı Birlikte Hayat Kurtarıyor

Elif Demirtaş, Konya’daki Acil Sağlık Hizmetlerinde 21 yıldır çalışıyordu. 24 yaşındaki kızı doktor olarak atandı ve birlikte hayat kurtarmaya başladılar.

24 yaşındaki İrem Demirtaş, annesinin çalıştığı istasyona atandıktan sonra, onunla aynı ambulansta hizmet vermeye başladı.

BİRLİKTE ÇALIŞIYORLAR

48 yaşındaki Elif Hemşire, pek çok 112 biriminde görev yaptı. Son olarak yeni doğan hemşiresi olarak görevine başladı.  

Sağlık Bakanlığı, Elif Hemşirenin doktor kızı İrem Demirtaş, ilk hastanesi olarak annesinin yanına atadı. Anne –kız artık mutluluğu ve zorluğu paylaşıyor.

Hemşire Elif Demirtaş, 112’de çalışmaya başladığında kızı İrem’in henüz üç yaşında olduğunu söylüyor. Kreşe giden kızının sürekli 112 servisini arayıp zorla şiirler ve şarkılar söylediğini, o günlerde çok zorlandığını anlatıyor.

TERCİHİNİ YAZI – TURA İLE BELİRLEDİ

İrem Demirtaş, tercihlerini yaparken çok tereddütlü ve endişeli olduğundan bahsetti. Konya 5010 istasyonunu yazmak istiyordu. Fakat tutmasının çok düşük bir ihtimal olduğunu düşünüyordu. Annesi tereddütlü kızının, küçük bir oyunla imdadına yetişti.

Yazı- Tura atarak Konya’yı kaçıncı sırada tercih yapacağına karar veren İrem Demirtaş, başta bu fikre çok gülmüştü.

BİRLİKTE ÇALIŞMAKTA ZORLANDI

Doktor İrem Demirtaş, başta annesiyle çalışmanın çok zor olduğunu söyledi. Nasıl davranması gerektiğine bir türlü karar veremeyen yeni doktor, yine annesinin söyledikleriyle kendini buldu.

İrem Demirtaş, annesi Elif Demirtaş’ın mesleğin kutsallığından bahsetmesi üzerine, iş ve anne-kız ilişkilerini tamamen ayırmaya karar verdi. Her ne kadar birlikte çalışmak zor olsa da, birlikte hayat kurtarmanın keyifli olduğundan bahsetti. Tüm bebekleri kendi bebekleri gibi kurtardıklarının altını çizdi.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün