Saç Bakımı

Haşhaş Yağı Saça Faydaları

Yenilebilir ve lezzetli bir yağ olan haşhaş yağı, haşhaş bitkisinin tohumundan elde edilir. Ülkemizde devlet kontrolü altında yetiştirilir. İçeriğinde bulunan uyuşturucu madde, tıp alanında uyuşturucu ilaçlarda kullanılır. Bu yüzden üretimi oldukça zordur.

Haşhaş yağı, omega3 ve omega6 bakımından oldukça zengin bir bitkisel yağdır.

Haşhaş yağının saça faydaları diğer bitkisel yağlar kadar fazla değildir. Fakat oldukça etkilidir.

Haşhaş yağı, saçların yıpranıp dökülmesini ve kırılmasını engeller. Daha sağlıklı uzamalarında etkili olur. Özellikle seyrekleşen saçlar için kullanılır. Yeni saçların çıkmasında etkisi oldukça büyüktür.

Haşhaş yağının saça faydalarını daha iyi görmek için bir gece bekletmek gerekir. Böylelikle daha olumlu sonuçlar alınabilir. Herhangi bir zaman kısıtlaması olmadığı gibi, uzun süre bekletilmesinde de bir sakınca yoktur.

Saç maskeleri ve saç bakım şampuanları kullanarak saçları onarmaya çalışmak yerine düzenli bir program içerisinde haşhaş yağı ile saç bakımı yapmanız önerilir. Bakımsız ve yıpranmış görüntü, kısa sürede yerini daha parlak bir görünüme bırakacaktır.

Haşhaş yağının saça faydaları arasında en çok dikkat çeken de kepek sorununu azaltma etkisidir. Git gide çoğalan kepeklerle başınız dertteyse mutlaka haşhaş yağı ile bakım yapmayı denemelisiniz.

Haşhaş yağı sadece saç bakımında kullanılmaz. Cildi besleyici özelliğiyle, vücut losyonu olarak da kullanılır. Antioksidan özelliğe sahiptir. Hatta cilt bakımındaki etkileri, saç bakımında görülenden çok daha fazladır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu