Beslenme Diyet

GURMELER İÇİN BİR ÖNERİ: ZAGAT

Yolunuz oldu da Amerika’ya düştü ve şöyle güzel, damak tadınıza uygun, kaliteli yemek yiyebileceğiniz bir restoran mı arıyorsunuz? Bir kitap ya da bir sosyal medya platformu… İşte tam da bu yazı size rehber olacak nitelikte! Peki, nedir bu Zagat? Amerika çevresindeki büyük şehirlerde güvenilir, işinin ehli ve okurken eğlenebileceğiniz bir eleştiri rehberi, restoran keşif platformudur. Web sitesindeki tüm bilgiler tek bir amaca hizmet etmektedir. O da size rehberlik etmek. Kullanıcılar tarafından oluşturan içerik ve uzmanlar tarafınca mükemmel restoranı bulmanıza yardımcı

İyi restoran bulma konusunda yeterince bilgi platformu olmamasından şikâyetçi olan Nina ve Tim Zagat 1979 yılında konuya el attılar. New York’un en iyi bilinen restoranları hakkında görüş almak için arkadaşlarından oluşan 200 kişilik gruba anket gönderdiler. Aldıkları yorumlar sonucunda her okuyucunun kolayca anlayabileceği 100’den fazla incelemeden oluşan bir cep kitap yayınladılar. Ayrıca iyi restoran arayan sadece ikisi değildi, ilgi gören bu cep kitapları hızla diğer şehirlere de yayıldı.

2011 yılında Google Zagat’ı satın alarak markanın erişiminin ve dijital varlığının genişlemesine yardımcı oldu. Bununla yetinmeyen ekip Youtube’da videolar çekerek de restoranları ilgililerle paylaşmaktadır. Keyifli okuma ve izlemeler dilerim.

Aslı Yağantekin

1997 yılında İstanbul’da doğdu. 2014 yılında Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesinde Hemşirelik Bölümü lisans eğitimini kazandı. 2018 yılında mezun oldu, Temmuz 2018’de Ataşehir Memorial Hastanesinde göreve başladı. Çeşitli servislerde tecrübe kazandı. Çalışırken eş zamanlı olarak Okan Üniversitesinde Yaşlı Bakımı ön lisans programını okudu. 2019 Mayıs ayında Yaşlı Bakımı ön lisans programından mezun oldu. Halen Okan Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik 2.sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu