Saç Bakımı

Gül Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Gül yağı kepeklerden kuruluğa, saç dökülmesinden saç uzamasına kadar pek çok faydası olduğu bilinen bir yağdır. Gül yağı ile yapılan saç maskesi tariflerini daha önce denediniz mi? Eğer denemediyseniz, yaşadığınız saç sorunlarını çözmek için siz de bu tarifleri uygulamalısınız.

Ev yapımı saç maskeleri her zaman daha etkili sonuçlar almanızı sağlar. Kimyasal katkısı olmadığından, doğal ve hızlı bir saç bakımının garantisini verir.

Gül yağıyla ilgili bilinmesi gereken en önemli şey, uçucu yağlardan olmasıdır. Ev yapımı gül yağını kullanmıyorsanız mutlaka taşıyıcı yağlarla karıştırarak kullanmalısınız. Bunun için de en uygun yol ev yapımı saç maskeleridir.

Gelin, gül yağıyla yapılan saç maskesi tariflerini inceleyelim ve nasıl uygulayacağımızı öğrenelim.

Maske Tarifleri

1- Kepek Problemini Çözen Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Gül yağı
♦ Hindistan cevizi yağı

Yapılışı:

Eşit miktarda gül yağını ve Hindistan cevizi yağını bir kabın içine koyun. İyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.

Tüm saçlarınıza yedirdikten sonra saçlarınızı sarıp beklemeye başlayın. Bu maskeyi dilerseniz bir saat ile üç saat arasında bekletebilirsiniz.

Sürenin sonunda her zaman kullandığınız şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

2- Saçları Uzatan Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Gül yağı
♦ Badem yağı
♦ E vitamini kapsülü

Yapılışı:

Eşit miktarda gül yağı ve badem yağını karıştırın. Üzerine bir kapsül E vitamini ekleyin.

Hazırladığınız karışımı tüm saçlarınıza özenle sürün. Bir saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

3- Saç Köklerini Besleyen Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Gül yağı
♦ Zeytinyağı

Yapılışı:

Eşit miktarda zeytinyağı ve gül yağını karıştırın. Tüm saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bir saat beklettikten sonra günlük şampuanınızla yıkayabilirsiniz.

Bu saç maskesi tariflerini uygularken, tüm saçlarınıza sürmeyi unutmayın. Uygulamadan önce kullanacağınız yağlara alerjiniz olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Uygulama sonrasında yıkarken ise, saç yapınıza en uygun organik şampuanı kullanmayı unutmayın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu