Makyaj

Gözlüklü Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı

Gözlük kadınlara öyle  bir hava ve aura katıyor ki, gözleri bozuk olmayan ve ihtiyaç duymayan kadınlar gözlük takmayı tercih ediyor.  O yüzden Gözlük yüzümün en önemli aksesuarı diyebiliriz. Peki gözlüklü  kadınlar  nasıl makyaj yapmalı? Birkaç ufak detay uyumlar ve tüyolarla  gözlüklerle daha güzel ve  seksi görünmenin yolları:   Gözlük kullanan kadınlar ruj rengini dert etmemelidir çünkü    neredeyse bütün canlı renkleri kaldırabilir.  Gözlük çok dikkat çekici oldugu için dudaklara  da dikkat çekerek yüz orantısallığını yakalayabilirsiniz. Mesela kemik ve kalın çerçeveli gözlükler kullanıyorsanız koyu renkler kırmızlar kullanmaktan çekinmeyin.  Mavi veya yeşil renge sahip bir çerçeveniz var ise koyu pembe ve mor renkleri de sizde şık duracaktır.

Gözlük keskin  bir yapı kattığı için yüz renginize uygun allıklarla daha simetrik  yumuşak bir yüz ifadesine kavuşabilirsiniz. Eyeliner de kullanırken gözünüzdeki rahatsızlık önemlidir. Çünkü miyop gözler küçük göz gibi duracağından kalın bir eyeliner çekilirken, hipermetrop bir  göz için daha ince eyeliner çekilmelidir.  Eyeliner gibi maskara  da göz için önemlidir. Kirpikleriniz  fazla ise sadece normal maskaralar kullanabilirken,   kirpikleri az olanlar volumlü maskaralar ve gözlük camına  temas etmeyen kullanımı kolay takma kirpikler kullanabilir. Unutulmamalıdır sadece göz ve göz kapağı değil gözaltıları da göz makyajında çok  önemlidir. Çünkü gözlük gözaltlarını oldugundan daha  koyu gösterir bu  nedenle ten renginizin bir ton açığı bir concealer kullanmanızı öneririm . Lens kullananların aksine gözlük kullanan kadınlar krem farlar yerine toz farlar tercih etmelidir. Gözlüğün altında duran canlı renkli bir göz farı ( ki 2016 da  çok moda olacak ) bakışlarınızın güzelleşmesini sağlayacaktır. Fakat  göz farını uygularken  farın gözlük çerçevesinin dışına kadar sürmek hatalıdır. Kaşlar gözlüklerin arkasında ilk dikkat çeken bölgeden biridir.  Bu sebeple kalın kaşlara sahipsek daha ince,  saydam çerçevesi daha sakin ve ince gözlükler kullanmakta fayda vardır. Bu tüyolara  uyduğunuzda gözlüklerinizden hoşlanmıyorsanız bile  makyajdan sonra hiç çıkarmak istemeyeceksin.

 DKNY

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu