Cilt Bakımı

Gliserinli Yüz Maskeleri Nelerdir, Nasıl Yapılır

Gliserin cildinizin nem ihtiyacını karşılaması açısından önem taşımaktadır. Gliserinli yüz maskeleri evdeki malzemelerle doğal olarak hazırlanabilir. Kolay tariflerle yapılan bu maskeleri yapmak kadar uygulamak da bir o kadar basit bir işlemdir.

3 yemek kaşığı muzu bir çatal yardımı ile ezin ve üzerine 1 yemek kaşığı gliserin ekleyin. Bu karışımı yüzünüze sürüp 30 dakika kadar bekletin. Süre bitiminde yüzünüzü yıkayıp temizleyebilirsiniz. Bu maske haftada bir defa uygulanabilir. Ancak hassas bir cildiniz varsa iki haftada bir bu maskeyi yapmanız yeterlidir.

Cilt bakımında balın muhteşem etkileri vardır. Önemli olan elinizdeki balın doğal olmasıdır. Balı yemek kadar yüze sürmek de çok etkilidir. 1 tatlı kaşığı balı 1 tatlı kaşığı gliserin ile karıştırın ve yüzünüze sürüp 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske yüzünüzü temizleyip canlı bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

3 yemek kaşığı yulafı robottan geçirerek toz haline getirin. Üzerine 2 yemek kaşığı gliserin ekleyip karıştırın ve bu karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika bekleyin ve daha sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maske yüzünüzde peeling etkisi yaratacaktır. Cildinizi temizleyerek yüzünüzün net ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

1 yemek kaşığı kil ve 2 yemek kaşığı gliserini karıştırdığınızda elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ve boynunuzu yıkayabilirsiniz. Bu maske ile cildiniz yumuşacık olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı