Saç Bakımı

Fındık Yağı Saça Faydaları

Pek çok faydasıyla bilinen fındık yağı, taşıyıcı yağlardandır. Bu yüzden herhangi bir yağ ile karıştırmaya gerek yoktur. Saçlara karışım yapmadan uygulanabilir.

Fındık yağının saça faydaları arasında ilk sırada yer alan besleyici olma özelliğidir. B1, B2, B6 ve E vitamini bakımından oldukça zengindir. İçerdiği bu vitaminler sayesinde saçları besler ve güçlendirir.

İçeriğindeki yoğun yağ asitleri sayesinde saçların yumuşak ve nemli olmasını sağlar. Yumuşak saçlar için en doğru tercihtir. Aynı zamanda parlak, canlı ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.

Fındık yağının içinde bulunan E vitamini sayesinde saç kırılmaları ve dökülmeleri büyük oranda azalır. Bunun yanında, rahatsız edici bir görünüm veren kepek problemini çözmeye de yardımcı olur. Kepekleri azaltır ve yeni kepek oluşumunu engeller.

Fındık yağının saça faydalarının kadınlar arasında en çok tercih sebebi sayılabilecek olan özelliği yağlanmayı geciktirmesidir. Sık sık saçları yağlanan ve hiçbir uygulamadan sonuç alamayanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Fındık yağı, yağlanmayı olabildiğince yavaşlatır.

Fındık yağının en önemli özelliklerinden biri de saç rengini korumasıdır. Özellikle kahve tonundaki saçlar için tercih edilir. Nasıl ki papatya suyu kullanılarak saç rengi açılıyorsa, fındık yağıyla de saç rengine kahvelik vermek mümkün.

Saçkıran, yaşayanların bildiği üzere çok can sıkıcı bir rahatsızlıktır. Sarımsak ve/veya ilaç tedavisi ile sonuç almak mümkün. Fakat fındık yağıyla de aynı sonuca ulaşabilirsiniz. Çünkü fındık yağı, saçların ihtiyacı olan pek çok vitamini sağlar ve saçkıran tedavisini destekler.

Saç düzleştirici, maşa ve boyanın kötü etkilerine karşı, önemli bir iyileştiricidir. Düzenli kullanıldığında hasarlı ve yıpranmış saçları onarır.

Fındık yağının saça faydaları olduğu kadar cilde de etkileri mevcuttur. Cilt bakımı yaparken fındık yağı tercih edilebilir. Özellikle kuru ciltler için tavsiye edilen bir bitkisel yağdır. Cildin nemli, parlak ve daha canlı görünmesini sağlar.

Fındık Yağı Kullanırken Dikkat Edin!

Fındık yağı ile herhangi bir uygulama yapmadan önce alerjik bir durumunuz olup olmadığından emin olmalısınız. Saç diplerine veya yüze sürmeden önce başka bir bölge üzerinde test etmeli, herhangi olumsuz bir sonuçta doktora başvurmanız önerilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu